Ile Meronkowi brakuje do European Tour?

92828511

Na dwa miesiące przed finałem sezonu Challenge Tour Adrian Meronk ma spore szansę na wywalczenie karty na poziom wyżej, czyli do European Tour. Do końca rozgrywek pozostało siedem turniejów.

Meronk nie wystartował w zakończonym w niedzielę Open de Bretagne, ale na jego lokatę w klasyfikacji generalnej cyklu zbytnio to nie wpłynęło. Polak zajmuje 19. miejsce, a bezpośrednią promocję do European Tour uzyskuje czołowa “15” cyklu. Meronk traci nieco ponad sześć tysięcy punktów do 15. miejsca – to niezbyt wiele biorąc pod uwagę, że do końca sezonu, łącznie z finałem na Majorce, pozostało siedem turniejów.

Meronk w tym sezonie trzykrotnie kończył rywalizację w czołowej dziesiątce (raz był trzeci), a w dziewięciu z 13 turniejów, w których wziął udział, przywoził spore zdobycze punktowe.

Przed golfistami jeszcze cztery turnieje z pulą nagród w wysokości 200 tys. euro (Portugalia, Francja, Maroko, Irlandia), dwie imprezy w Chinach (w Hainan jest 350 tys. dol., a w Foshan 500 tys. dol. do podziału) oraz, dla najlepszych 45 zawodników sezonu, finał Challenge Tour na Majorce z pulą nagród w wysokości 420 tys. euro.

W Challenge Tour rywalizuje jeszcze Mateusz Gradecki. W klasyfikacji generalnej zajmuje 114. miejsce. W Open de Bretagne nie przeszedł cuta. Teraz razem z Meronkiem zagra w 57. miejsce w Open de Portugal.