Meronk tak wysoko w OWGR jeszcze nie był. Woods znów w Top 5

Dobry początek sezonu w European Challenge Tour zaowocował niesamowitym awansem Adriana Meronka w Światowym Rankingu Golfistów (OWGR). Po pięcioletniej przerwie do Top5 na świecie wrócił Tiger Woods.

Adrian Meronk zaczął sezon od dwóch siódmych miejsc (Turcja, Hiszpania) oraz trzeciej lokaty w ostatni weekend w turnieju pod Brnem. Efekt? Szóste miejsce w klasyfikacji generalnej European Challenge Tour oraz wielki skok w światowym rankingu.

W najnowszym notowaniu Meronk awansował aż o 120 miejsc! Polak zajmuje teraz 404. lokatę na świecie. Tak wysoko nigdy nie był. Do tej pory jego najlepszy rezultat to 471. miejsce w 2017 roku. W trudnym dla niego sezonie 2018 wypadł nawet do siódmej setki, ale krok po kroku odbudowywał pozycję. 404. miejsce jest nagrodą za ciężką pracę.

Meronk jest najwyżej sklasyfikowanym polskim golfistą. Za nim w tym zestawieniu jest Mateusz Gradecki, który miał przyzwoity okres przygotowawczy w Pro Golf Tour, ale po przejściu na poziom Challenge Tour jeszcze w żadnej z czterech prób nie przeszedł cuta. Efekt to 544. miejsce na świecie.

Liderem rankingu jest Brooks Koepka, przed Dustinem Johnsonem, Justinem Rosem oraz Rorym McIlroyem. Na piąte miejsce wskoczył Tiger Woods, który tak wysoko w OWGR nie był od 2014 roku.