Meronk wśród debiutantów wartych obserwowania

Oficjalny serwis European Tour umieścił Adriana Meronka w gronie pięciu tegorocznych debiutantów, którym warto się przyglądać w tym sezonie. Zdaniem autorów powalczą oni o nagrodę Sir Henry Cotton Rookie of the Year, czyli dla najlepszego debiutanta.

Na liście oprócz Meronka znaleźli się Rasmus Højgaard, Antoine Rozner, Calum Hill i Matthew Jordan.

Przy nazwisku Meronka przypomniano, rzecz jasna, że to pierwszy golfista z Polski na tym poziomie. Wspomniano jego sukces, czyli pierwsze zwycięstwo w zeszłym Portugal Open. W uzasadnieniu wyboru Polaka czytamy: “Meronk ze swoim wzrostem jest łatwy do zauważenia, ale ma reputację gracza, który jest mocny we wszystkich elementach, a jego gra zwraca na siebie uwagę. Jeśli będzie kontynuował pracę nad swoimi zagraniami, które tak szlifował w ostatnich trzech sezonach w Challenge Tour, jest w stanie powalczyć z każdym.”

Meronk debiutancki sezon w European Tour zaczął od 42. miejsca w Alfred Dunhill Championship, a następnie nie przeszedł cuta w Mauritius Open.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW najnowszym numerze “Golf&Rolla”…
Następny artykułJustin Thomas wygrał turniej mistrzów
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.