Meronk już po drugim starcie w Challenge Tour

Adrian Meronk zajął dzielone 43. miejsce w turnieju Belt & Road Colorful Yunnan OPen 2018 w ramach cyklu Challenge Tour.

Dla Polaka był to drugi start w Challenge Tour w tym sezonie. I był nieco bardziej udany niż turniej w Kenii, który otwierał sezon, gdzie Meronkowi nie udało się przejść cuta. W Chinach z tym nie miał problemów. Ale i o zwycięstwo się nie bił.

Po czterech dniach miał wynik +2. Złożyły się na to rundy, w których zagrywał kolejno 70, 73, 73 i 70 uderzeń. Przez cały turniej miał 16 birdie, ale też dziewięć bogeyów, trzy podwójne bogeye i jednego potrójnego – ten przydarzył mu się na dołku numer 16 trzeciego dnia, gdzie, co ciekawe, w podczas pozostałych rund notował birdie.

Wynik +2 wystarczył do zajęcia dzielonego 43. miejsca. O zwycięstwie, czy walce o czołowe lokaty nie było mowy. W turnieju w Chinach zwyciężył Fin Kim Koivu, który miał wynik -16. -12 dawało miejsce na podium, a -7 w czołowej dziesiątce.

Meronk za 43. miejsce zarobił 1475 euro.

Polak ma wystartować w trzecim turnieju Challenge Tour – Turkish Airlines Challenge (26-29 kwietnia). Tam ma też rywalizować Mateusz Gradecki, który w niedzielę triumfował po raz pierwszy jako zawodowiec w turnieju Gradi Invitational na rozpoczęcie PGA Polska Tour 2018.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStartuje Gradi Invitational by John Deere
Następny artykułJon Rahm wygrał Open de Espana
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.