Meronk i Gradecki na podbój bajkowej krainy

Euram Bank Open będzie półmetkiem sezonu European Challenge Tour. Na przepięknie położonym GC Adamstal zobaczymy dwóch Polaków – Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego.

Dla Gradeckiego ten sezon jest sporym wyzwaniem. Polak w ostatni weekend nie przeszedł cuta we Francji, z wynikiem +4 zajął odległe 97. miejsce. Do finałowego grania awansował w tym sezonie Challenge Tour ledwie dwa razy, ale na austriacki turniej może patrzeć z optymizmem. Tu w zeszłym sezonie zajął bardzo dobre 23. miejsce.

Adrian Meronk, który w Challenge Tour gra już trzeci sezon, z Euram Bank Open będzie mierzył się po raz pierwszy. Ostatni weekend miał wolny od turniejowego grania, w klasyfikacji generalnej cyklu jest 16. z minimalną stratą do poprzedzającego go zawodnika. A utrzymanie się Top15 na koniec sezonu jest ważne, bo to przepustka do European Tour na kolejny sezon.

Turniej Euram Bank Open odbędzie się na polu GC Adamstal, jednym z najbardziej spektakularnych obiektów w tej części Europy. Bajkowe, górskie położenie i zieleń drzew są wspaniałą areną do golfowej rywalizacji, która rozpocznie się w czwartek 18 lipca i potrwa do 21 lipca.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJohn Daly nie pojedzie w The Open
Następny artykułCo warto wiedzieć przed The Open 2019?
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.