Meronk tak dobrego wyniku jeszcze nie miał w tym sezonie

Adrian Meronk zajął 14. miejsce w Open de Portugal – to jego najlepszy rezultat w tym sezonie Challenge Tour. Mateusz Gradecki nie przeszedł cuta.

Meronk po raz pierwszy w sezonie skończył turniej w Challenge Tour w najlepszej dwudziestce. Po turnieju w Portugalii może mieć jednak pewien niedosyt, bo przecież po trzech rundach był na trzecim miejscu z zaledwie uderzeniem straty do prowadzącego duetu. Skończyło się na 14. lokacie, sześciu uderzeniach straty do zwycięzcy i 2,8 tys. euro wypłaty.

Polski golfista na portugalskim polu przez trzy dni grał równo, a w zasadzie z każdym dniem coraz lepiej. Zaczął od 72 uderzeń, drugiego dnia poprawił się o jedno. 69 uderzeń trzeciego dnia włączyło go do walki o zwycięstwo. Ale szanse uciekły na trzech ostatnich dołkach, na których zaliczył kolejno: bogeya, bogeya i podwójnego bogeya. +4 na trzech dołkach, 75 uderzeń na koniec dnia.

14. miejsce w Portugalii dało Polakowi awans na 58. miejsce w klasyfikacji generalnej Challenge Tour. 170. miejsce zajmuje Mateusz Gradecki, któremu w Open de Portugal zabrakło dwóch uderzeń do przejścia cuta. Z dwoma rundami na 74 uderzenia zajął 76. miejsce.

Meronk z Portugalii przenosi się do Hiszpanii, gdzie jest na liście zgłoszeń do Andalucia – Costa del Sol Match Play 9.