Meronk czwarty raz w Top10 w sezonie

Adrian Meronk zajął dzielone 10. miejsce w turnieju D+D REAL Slovakia Challenge w ramach cyklu European Challenge Tour i wrócił do najlepszej “15” cyklu.

Meronk w tym sezonie dobrze czuje się w turniejach rozgrywanych na południe od polskiej granicy. W maju w Czechach zajął trzecią lokatę, teraz w słowackiej imprezie na wyjątkowym polu Penati Golf Resort był 10., co przyniosło mu 3525 euro i tyle samo punktów do klasyfikacji generalnej Challenge Tour. Meronk awansował w niej na 13. miejsce, a to istotne. Czołowa “15” na koniec sezonu zyskuje prawo gry w European Tour. Jest się więc o co bić.

Meronk turniej zakończył z wynikiem -11. Do zwycięzcy, Rhysa Enocha, stracił siedem uderzeń, ale z karty wyników może mieć powody do zadowolenia. W kolejnych rundach notował 72, 68, 70 i 67 uderzeń. Świetnie radził sobie też z wyjątkowym dołkiem numer 15. – to jedyny w sezonie par 6. Meronk trzy razy miał na nim birdie, raz zagrał eagla.

W turnieju wystąpił też Mateusz Gradecki, ale dla niego gra skończyła się już w piątek z wynikiem -1. Do przejścia cuta zabrakło mu jednego uderzenia.

Challenge Tour ze Słowacji przenosi się do Francji, gdzie rozegrany zostanie turniej Le Vaudreuil Golf Challenge. Meronka na liście zgłoszeń nie ma, jest za to Gradecki.