Meronk w czołówce we Francji. Świetna forma na finiszu sezonu

Adrian Meronk ukończył turniej Hopps Open de Provence w ramach ligi European Challenge Tour na dzielonym piątym miejscu.

Meronk zakończył grę we Francji z wynikiem -13 po czterech dniach rywalizacji. Polak prześliznął się przez cuta, ale w weekendowym graniu odpalił golfowe fajerwerki. W sobotę zagrał 65 uderzeń, w niedzielę 67 (choć była szansa na mniej, gdy nie potrójny bogey na dołku nr 2) i awansował na piątą lokatę ze stratą ledwie trzech uderzeń do zwycięzcy Larsa van Meijela. Za występ zarobił 8113 euro i tyle samo punktów rankingowych.

Po turnieju Meronk zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, czyli Road to Mallorca. A warto pamiętać, że 15 czołowych graczy na koniec sezonu zyska prawo gry w Euroean Tour. Meronk jest blisko osiągnięcia tego celu.

Meronk po raz szósty w tym sezonie zakończył zawody Challenge Tour w czołowej dziesiątce. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej wygrał swój pierwszy zagraniczny turniej tej rangi, czyli Open de Portugal.

Kolejny turniej Challenge Tour odbędzie się w Maroku. Na liście zgłoszeń do Lalla Aïcha Challenge Tour nazwisko Meronka widnieje na jednej z pierwszych pozycji. Chęć gry w turnieju wyraził też Mateusz Gradecki.