Meronk bez szczęścia w Szwecji

Adrian Meronk zajął odległe 61. miejsce w Swedish Challenge w ramach ligi European Challenge Tour. W turnieju zwyciężył Anglik Oliver Wilson, który w dogrywce pokonał Duńczyka Joachima Hansena.

Wilson do domu odjechał z czekiem na 32 tys. euro. Meronk za 61. lokatę zarobił 600 euro. Polak był przedostatni spośród graczy, którzy przeszli cuta. Grę w Szwecji zakończył z wynikiem +4. Zwycięzca w karcie wyników miał zapisane -13.

Meronk zaczął turniej od przyzwoitych 69 uderzeń, drugiego dnia miał ich 72 i cuta przeszedł bez większych nerwów. Ale potem przesuwał się już tylko w dół tabeli wyników. 74 uderzenia trzeciego dnia i aż 77 uderzeń w finałowej rundzie zepchnęły Polaka na 61. lokatę. Rzut oka w jego kartę wyników nieco rozjaśnia sytuację – aż cztery podwójne bogeye wyrządziły spore szkody. Bo był jeden eagle, a biridie było o dwa więcej niż bogey’ów. Ale te cztery fatalne dołki sprawę znacząco utrudniły.

Dla Polaka to drugi najgorszy występ w tym sezonie w Challenge Tour. Jeszcze mniej powodów do uśmiechów było w marcu w Kenii, gdzie Meronk nie przeszedł cuta.

Meronk z Gradeckim w mistrzostwach Europy

Od środy 8 sierpnia Meronk do spółki z Mateuszem Gradeckim będzie reprezentował Polskę na drużynowych mistrzostwach Europy w golfie w ramach innowacyjnych mistrzostw Europy w wielu sportach, którego współgospodarzami są Glasgow i Berlin. Impreza po prostu łączy europejskie czempionaty z wielu dyscyplin – lekkoatletyki, pływania, kolarstwa, gimnastyki, wioślarstwa i triathlonu. Golf w tej formule jest nowością, a rozgrywka będzie prowadzona w drużynach męskich, żeńskich i mieszanych.

Areną zmagań będzie pole Gleneagles PGA Centenary Course.