Meronk 247. na świecie! Takie miejsce daje igrzyska

Adrian Meronk po kolejnym dobrym występie w Challenge Tour znów awansów w Oficjalnym Światowym Ranking Golfistów (OWGR). Polak tak wysoko w karierze jeszcze nie był.

Zwycięstwo w Portugalii przesunęło Meronka do trzeciej setki na świecie. Piąte miejsce we Francji sprawiło, że awansował na 247. miejsce. Tak wysoko ani on, ani żaden inny golfista z Polski nigdy w światowym zestawieniu nie był.

247. miejsce na świecie ma jeszcze jedną dobrą stronę. Polak w tym momencie jest w gronie 60 graczy, którzy kwalifikują się do przyszłorocznych igrzysk w Tokio. Limity i system rankingowy sprawiają, że gracze z trzeciej setki na świecie, ale z krajów, które wielu topowych golfistów nie mają, dostaną szansę gry w olimpijskiej rywalizacji. Ważne jest jednak, żeby miejsce kwalifikacyjne mieć 22 czerwca 2020 roku, bo wtedy kończy się etap kwalifikacyjny i zostanie ogłoszona lista graczy z prawem do gry w Tokio.

W światowej czołówce nie zaszło wiele zmian. W Top10 mamy aż siedmiu Amerykanów z liderem list Brooksem Koepką. Za nim są Rory McIlroy (Irlandia Płn.), Dustin Johnson (USA), Justin Rose (Anglia) i Jon Rahm (Hiszpania). A potem już tylko golfiści z USA: Justin Thomas, Patrick Cantlay, Tiger Woods, Xander Schauffele i Bryson DeChambeau.