Matthew Fitzpatrick z czwartym zwycięstwem

Matthew Fitzpatrick pokonał po niesamowicie emocjonującej dogrywce Scotta Henda i wygrał rozgrywany w Szwajcarii Omega European Masters.

23-letni Anglik zaczynał czwartą rundę z trzema uderzeniami straty do Australijczyka. W niedzielę to jednak on grał lepiej – 64 uderzenia sprawiły, że o zwycięstwie w turnieju rozgrywanym w malowniczym krajobrazie szwajcarskich Alp musiała przesądzić dogrywka.

Dla Henda oznaczało to kłopoty. W tym samym turnieju przed rokiem też musiał się bić o wygraną w dogrywce. Wtedy górą był Szwed Alex Noren. Australijczyk teraz też musiał uznać wyższość rywala, ale winić może tylko siebie.

Podczas drugiego dogrywkowego dołka miał putt na zwycięstwo z niespełna dwóch metrów, ale spudłował. I potem zaczęły się problemy. Z tee zagrał do bunkra, a kolejnym uderzeniem potem pod bandy. Fitzpatrick zagrał na par i to zapewniło mu wygraną.

Fitzpatrkick kontra Hend – zobacz dogrywkę

Fitzpatrick wygrał czwarty raz

Dla Fitzpatricka to czwarte zwycięstwo w European Tour w karierze. Za Omega European Masters dostał czek na 450 tys. euro, Hend zarobił o 150 tys. euro mniej.

“Jestem zachwycony. Zawsze marzyłem o zwycięstwie w tym turnieju, bo uwielbiam to pole od pierwszego razu, gdy tu zagrałem dzięki dzikiej karcie. Bardzo się cieszę, że są tu ze mną moi rodzice. Widzieli na własne oczy już trzy z czterech moich triumfów”, powiedział Fitzpatrkick.

23-latek z Sheffield zawodowym golfistą jest od 2014 roku, a oprócz szwajcarskiego turnieju wygrywał też British Masters, Nordea Masters oraz dubajski DP World Tour Championship. W zeszłym roku zachwycił też w Masters, w którym zajął rewelacyjne siódme miejsce.

Anglicy w Fitzpatricku widzą kolejnego wielkiego mistrza i przyszłego zwycięzcę turniejów wielkoszlemowych. “Już teraz ma imponujące CV, a przecież on ma tylko 23 lata. Przyszłość stoi przed nim otworem”, stwierdził Luke Donald.

European Tour ze Szwajcarii przenosi się do Holandii, gdzie rozegrany zostanie turniej KLM Open.