Matt Kuchar najlepszy na Hawajach

Matt Kuchar wygrał drugi tegoroczny turnie PGA Tour. 40-latek był najlepszy w Sony Open na Hawajach.

Kuchar wygrał z wynikiem -22, był o cztery uderzenia lepszy od Andrew Putnama i o pięć uderzeń od silnej grupy pościgowej, w której byli Marc Leishman, Corey Conneers, Chez Reavie oraz Hudson Swafford. Kuchar za zwycięstwo zarobił niespełna 1,2 mln dol.

40-letni Amerykanin był liderem po trzech rundach. Przez pierwsze trzy rundy zaliczył zaledwie jednego bogeya, ale finał zaczął aż od trzech na pierwszych pięciu dołkach. Ale na drugiej dziewiątce wziął się do roboty, odrobił straty i popędził po wygraną. “To było niesamowicie miłe uczucie, zobaczyć tęczę na 18. greenie”, mówił Kuchar.

To druga wygrana Kuchara w tym sezonie. Dwa miesiące temu w Meksyku zwyciężył w Mayakoba Classic. “Poprzedni sezon był dla mnie bardzo frustrujący, bo nie miałem wyników. Ciężko się z tym pogodzić, gdy wydaje ci się, że jesteś na właściwej ścieżce, a wyników brakuje. Cieszę się, że udało mi się trend odwrócić”, dodał Kuchar.

Brązowy medalista igrzysk w Rio wygrał swój dziewiąty turniej PGA Tour, ale wciąż brakuje mu wielkoszlemowej wygranej.

PGA Tour z Hawajów przenosi się do Kalifornii. Od 17 stycznia golfiści będą rywalizować w Desert Classic. W puli jest 5,9 mln dol., a przed rokiem turniej wygrał Jon Rahm.