Mateusz Gradecki z pierwszym zawodowym tytułem w Gradi Invitational by John Deere

Ponad stu uczestników stawiło się na Gradi Golf Club, aby rozegrać Gradi Invitational by John Deere, turniej inaugurujący zawodowy sezon 2018. To już wieloletnia tradycja, że pierwszy profesjonalny turniej odbywa się na polu pod Wrocławiem, a frekwencja świadczy o coraz większej popularności turnieju.

Na liście startowej znaleźli się zwycięzcy poprzednich edycji, m.in. Martyn Proctor (2017), Ales Korinek (2015), czy Maksymilian Sałuda (2012, 2014). Nie zabrakło również gospodarza, Mateusza „Gradiego” Gradeckiego, który na co dzień rywalizuje w turniejach Pro Golf Tour oraz European Challenge Tour.

Mateusz Gradecki przez kontuzję nadgarstka jeszcze kilka dni temu nie wiedział, czy w ogóle wystąpi w turnieju. Zdołał jednak wrócić do formy i już pierwszego dnia zagrał niewiarygodne 61 uderzeń, grając tylko na 6 ostatnich dołkach -7 (5 birdie i eagle). Wynik spektakularny, jednak nie jest to „życiówka” Mateusza – tyle samo uderzeń zagrał na tym polu jako amator, jednak z żółtych tee. Nieoficjalny rekord Mateusza, co prawda nie w turnieju, to 57 uderzeń na Gradi Golf Club!

Druga runda nie przyniosła niespodzianek. Mateusz zakończył ją z wynikiem -4, co dało mu pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze. Drugie miejsce ze stratą 5 uderzeń do lidera zajął reprezentant Czech, Ales Korinek, a trzecie ex aequo z wynikiem -1 Maksymilian Sałuda i Kuba Ossowski.

„Bardzo się cieszę z wygranej, tym bardziej, że jest to moje pierwsze zawodowe zwycięstwo. I z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają i we mnie wierzą”, powiedział Mateusz.

Amatorzy także pokazali wysoki poziom. W kategorii strokeplay brutto zwyciężył Anthony Kerr z wynikiem +1, kończąc rundę spektakularnym hole-in-one! Anthony wygrał samojezdną kosiarkę marki John Deere. Drugie miejsce zajęła Dorota Zalewska, na trzeciej pozycji uplasował się Filip Kowalski.

W klasyfikacji netto zwyciężył Cezary Śmigielski, drugie miejsce zdobyła Nina Olga Wojtczak, trzecie miejsce zajął Mieczysław Giazda.

Njlepszą kobietą brutto została Zofia Wójcik, wśród najlepszych kobiet netto zwyciężyła Amanda Majsterek. Najlepszą juniorką brutto okazała się Anastazja Piechula, a najlepszym juniorem netto został Hubert Tomczyk.

Na Gradi Golf Club rozpoczął się nowy zawodowy sezon. PGA Polska będzie również współorganizatorem najważniejszego wydarzenia golfowego w Polsce – Polish Open, które rozegrane zostanie w dniach 25-27 kwietnia. Turniej o Puchar Prezesa PGA Polska odbędzie się dzień przed rozpoczęciem Polish Open, a główną nagrodą będzie wyjazd na jedno z najlepszych pól golfowych w Europie.

fot. Strzały na fairwayu

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJon Rahm wygrał Open de Espana
Następny artykułZnamy termin drugiej edycji turnieju Kram Junior Open!
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .