Mateusz Gradecki z najlepszym wynikiem w Challenge Tour

Mateusz Gradecki zajął 13. miejsce w turnieju Italian Challenge Open Eneos Motor Oil. To jego najlepszy wynik w karierze na tym poziomie rozgrywek. Adrian Meronk był 50.

Gradecki miejsce European Challenge Tour wywalczył dzięki świetnej grze w zeszłym sezonie Pro Golf Tour. Polak uplasował się w czołowej piątce tych rozgrywek i w nagrodę otrzymał prawo gry poziom wyżej. Aklimatyzacja troszkę trwała. W pierwszych siedmiu startach tylko raz przeszedł cuta. We Włoszech było już zdecydowanie lepiej.

Dwie rundy zagrane na 71 uderzeń dały mu miejsce w środku stawki przed weekendowymi zmaganiami. A potem było jeszcze lepiej. 68 uderzeń w sobotę, o jedno mniej w niedzielę i łączny wynik -11. Efekt? Dzielone 13. miejsce, 4650 euro i tyle punktów do klasyfikacji generalnej, w której awansował na 76. miejsce.

16. miejsce w Challenge Tour zajmuje Adrian Meronk. On po dwóch dniach miał taki sam wynik jak Gradecki (po zagraniu 72 i 70 uderzeń), ale nie był w stanie uzyskać lepszych wyników (71 i 73 uderzenia) i ostatecznie finiszował na dzielonej 50. pozycji.

Turniej po dogrywce wygrał Matthew Jordan, który pokonał w bezpośrednim starciu Lorenzo Scalisego.

Challenge Tour z Włoch przenosi się do Słowacji. Na polu Penati Golf Resort odbędzie się D+D REAL Slovakia Challenge z pulą nagród wynoszącą 200 tys. euro. Obaj Polacy są na liście zgłoszeń.