Lokalna dominacja w Spanish Open

Jon Rahm
Jon Rahm

Jon Rahm po raz drugi z rzędu wygrał turniej Spanish Open, a w pierwszej trójce madryckiego przystanku European Tour znaleźli się tylko golfiści z Hiszpanii.

Rahm był faworytem turnieju i jak tak właśnie zagrał. Przed finałową rundą miał pięć uderzeń przewagi, uzyskał 66 uderzeń, co dało łączny wynik -22. Rafa Cabrera Bello nie zbliżył się do niego w niedzielę nawet na uderzenie. Hiszpańskie podium uzupełnił Samuel del Val, który w poprzednim tygodniu był 1413 golfistą świata, a w nowy tydzień wszedł jako 659. W Top10 turnieju aż pięciu graczy to byli Hiszpanie.

Dla Rahma to piąte zwycięstwo w European Tour w karierze i drugie w tym sezonie. Hiszpan został nowym liderem klasyfikacji generalnej cyklu, wyprzedzając Shane Lowry’ego.

“Nie jestem zadowolony z tego, że na “17” miałem trzy putty. Chciałem zagrać rundę bez bogeya, ale to się nie udało. Najważniejsze jest jednak to, że wygrałem turniej przed własną publicznością. Już nie mogę doczekać się kolejnej edycji tego turnieju, by spróbować zwyciężyć po raz trzeci.” – powiedział Rahm.

European Tour przenosi się do Włoch na Italian Open. Turniej zaliczany jest do Rolex Series, a to oznacza pulę nagród w wysokości 7 mln dol.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBez spektakularnych sukcesów w Maroku
Następny artykułNiesamowity rekord Kevina Na
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.