Law i Boultier zwyciężyli w niecodziennym turnieju

ISPS Handa Vic Open w rywalizacji mężczyzn wygrał Szkot David Law, a wśród kobiet najlepsza była Francuzka Celine Boutier.

Australijski turniej jest wyjątkowy, bo na jednym polu przez cztery dni rywalizują i mężczyźni, i kobiety. Klasyfikacje generalnej były odrębne, ale, co w golfie niemal się nie zdarza, pule nagród były identyczne. Rangę wydarzeniu nadawało to, że panowie rywalizowali w ramach European Tour, a panie w LPGA Tour.

Wśród kobiet zwyciężyła Francuzka Boutier z wynikiem -8 i dwoma uderzeniami przewagi nad tercetem Sarah Kemp, Su Oh i Charlotte Thomas.

Niesamowity finisz miała rozgrywka wśród mężczyzn. Law na trzy dołki przed końcem miał trzy uderzenia straty, ale nie dość, że sam zagrał rewelacyjnie i rundę zakończył eaglem na 18. dołku, to jeszcze Wade Ormsby, lider po trzech rundach, “rozsypał się” na 17. dołku, notując podwójnego bogeya.

38-letni Law wygrał swój pierwszy turniej w European Tour w karierze. Po czterech rundach miał wynik -18, był o uderzenie lepszy od Australijczyków Kennedy’ego i Ormsby’ego.

“To zwycięstwo sporo zmienia. To wielka sprawa. W ogóle się tego nie spodziewałem. Już sam fakt rywalizowania w European Tour mnie satysfakcjonował.”, mówił zaskoczony Law.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAdrian Meronk trzeci w turnieju Pro Golf Tour
Następny artykułGradecki przed Meronkiem w OWGR
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.