Kram Junior Open we Wrocławiu wygrywa zawodnik z Czech

W rozgrywanym we Wrocławiu turnieju dla młodych golfistów Kram Junior Open najlepszy okazał się zawodnik z Czech. Po piętach deptał mu reprezentant kadry narodowej Polski Alejandro Pedryc, ale nie zdołał odrobić strat z pierwszej rundy. Końcowe wyniki pokazują, że dzisiejsi juniorzy powalczą za kilka lat w światowych turniejach golfa jako zawodowcy.

W rozgrywanym we Wrocławiu turnieju uczestniczyło blisko 70 zawodników i zawodniczek. Wysoki poziom narzucała kadra narodowa Polski, a także utalentowani golfiści juniorskich klubów z całego kraju. Trzy dni gry były dla młodych golfistów tym bardziej wyczerpujące, że z nieba nieprzerwanie lał się żar.

– Warunki były naprawdę trudne, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu turnieju i dumni z zawodników. Ich wyniki są imponujące, a postęp w porównaniu do ubiegłego roku znaczny – mówi Zbigniew Przybysz, prezes spółki Kram, sponsor turnieju Kram Junior Open.

Ogromną niespodziankę sprawił szesnastoletni zawodnik z Czech, który uczy się i trenuje w Stanach Zjednoczonych. Gordan Brixi zagrał w pierwszej rundzie sensacyjne 66 uderzeń, pozostawiając w tyle ubiegłorocznego zwycięzcę Kram Junior Open Alejandro Pedryca (74 uderzenia).

Drugiego i trzeciego dnia Pedryc się przebudził, najpierw zagrał jedno uderzenie lepiej od Brixiego, a w trzeciej rundzie zremisował. Mimo solidnej gry nie zdołał odrobić strat, Brixi utrzymał równy poziom, co dało mu tytuł najlepszego zawodnika turnieju i nagrodę, która obejmuje uczestnictwo w turnieju Global Junior Golf wraz z przelotem.

– Jestem tutaj po raz pierwszy. Pole Toya Golf jest piękne i udało mi się zagrać bardzo dobrze – powiedział Gordan Brixi po wygranej.

Kram Junior Open był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych: poniżej 14 lat, 15-16 lat, 17-21 lat, z podziałem na chłopców i dziewczęta. W turnieju grała prawie cała kadra Polski juniorów. Oprócz wspomnianego Pedryca na polu walczyli m.in. Kuba Urbański, Julia Korus, Mikolaj Kniaginin, Filip Kowalski, Martyna Dymnicka, Natalia Michaś czy Anastazja Piechula.

– Jestem bardzo zadowolony ze swojej długiej gry. Niestety straciłem kilka uderzeń na krótkiej grze – podsumował swój występ Alejando Pedryc. – Poziom turnieju był wyższy niż w ubiegłym roku. To dobrze, trzeba się mierzyć z lepszymi.

Wyrównana walka trwała w najwyższej grupie wiekowej dziewcząt. Drugie miejsce zajęła Zofia Wójcik, która zaledwie dwoma uderzeniami przegrała z Julią Korus, nie do końca zadowoloną ze swojego wyniku.

Najmłodszy zawodnik turnieju miał 8 lat, a przy tym zapał i wytrwałość zawodowca. Maksym Powszuk zagrał dużo lepiej niż w ubiegłym roku, udowadniając, że wyrasta na znakomitego golfistę.

– Dzieci oraz młodzież potrzebują rywalizacji na najwyższym poziomie i myślę, że ten turniej im tego dostarcza – mówi Zbigniew Przybysz. – W przyszłym roku spotkamy się na Kram Junior Open po raz trzeci i przewiduję, że nie po raz ostatni.

Wyniki Kram Junior Open 2018:

Klasyfikacja stroke play netto, prowadzonej wyłącznie dla grupy poniżej 14 lat (rozłączna)

Dziewczęta

1 miejsce z wynikiem 201 uderzeń zajęła Aleksandra Wójcikowska
2 miejsce z wynikiem 206 uderzeń netto zajęła Weronika Kaleta
3 miejsce z wynikiem 229 uderzenia netto zajęła Malwina Cegła

Chłopcy

1 miejsce z wynikiem 204 uderzeń netto zajął Szymon Uzar
2 miejsce z wynikiem 208 uderzeń netto zajął Mateusz Zygadło
3 miejsce z wynikiem 211 uderzeń netto zajął Nam Nguyen

Klasyfikacja stroke play brutto dla grupy poniżej 14 lat

Dziewczęta

1 miejsce z wynikiem 249 uderzeń zajęła Matylda Krawczyńska
2 miejsce z wynikiem 251 uderzeń zajęła Kinga Kuśmierska
3 miejsce z wynikiem 267 uderzeń zajęła Kleopatra Kozakiewicz

Chłopcy

1 miejsce z wynikiem 220 uderzeń zajął Michał Jankowski
2 miejsce z wynikiem 243 uderzeń zajął Maciej Janusiewicz
3 miejsce z wynikiem 256 uderzeń zajął Maciej Łuczak

Stroke play brutto dla grupy 15-16 lat

Dziewczęta

1 miejsce z wynikiem 234 uderzeń zajęła Antonina Łęcka
2 miejsce z wynikiem 242 uderzeń zajęła Anastazja Piechula
3 miejsce z wynikiem 258 uderzeń zajęła Anna Grzywocz

Chłopcy

1 miejsce z wynikiem 200 uderzeń (-16) zajął Gordan Brixi
2 miejsce z wynikiem 230 uderzeń zajął Alex Modrzejewski
3 miejsce z wynikiem 237 uderzeń zajął Konrad Bargenda

Klasyfikacja stroke play brutto dla grupy 17-21 lat

Dziewczęta

1 miejsce z wynikiem 258 uderzeń zajęła Julia Korus
2 miejsce z wynikiem 260 uderzeń zajęła Zofia Wójcik
3 miejsce z wynikiem 281 uderzeń zajęła Natalia Michaś

Chłopcy

1 miejsce z wynikiem 207 uderzeń (-9) zajął Alejandro Pedryc
2 miejsce z wynikiem 218 uderzeń (+2) zajął Mikołaj Kniaginin
3 miejsce z wynikiem 221 uderzeń (+5) zajął Kamil Nowak

fot. Marek Darnikowski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzansa na medal dla Polski w golfie na Mistrzostwach Europy Glasgow Berlin 2018!
Następny artykułMeronk bez szczęścia w Szwecji
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .