Kram Junior Open: Międzynarodowy turniej golfa we Wrocławiu wygrywa zawodnik z Czech

Timotej Formanek jednym uderzeniem pokonał Andrzeja Wierzbę i zdobył główną nagrodę w turnieju Kram Junior Open. W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba golfistów – aż 121 – a juniorzy rywalizowali ze sobą w międzynarodowym gronie.

Rozgrywany od czterech lat we Wrocławiu Kram Junior Open z każdym sezonem zyskuje na popularności. Przez trzy dni na polu Toya Golf rywalizowało ze sobą wiele utalentowanych golfistek i golfistów, w tym reprezentanci kadry narodowej, m.in. Maria Żrodowska, Jakub Urbański, Mikołaj Kniaginin, Konrad Bargenda, Anastazja Piechula, Zosia Wójcik i Kamil Nowak. Obok zawodników z Polski o nagrody walczyli zawodnicy z Czech, Niemiec czy Szwajcarii.

Niezwykle rzadki albatros

Golfiści walczyli o zdobycie punktów do światowego rankingu World Amateur Golf Ranking oraz punktów do rankingu Polskiego Związku Golfa. Nagrodą główną w turnieju był wyjazd na ceniony wśród młodych golfistów międzynarodowy turniej Global Junior Golf.

Właśnie ta najważniejsza nagroda trafiła w ręce zawodnika z Czech. Timotej Formanek zakończył turniej z najlepszym wynikiem 212 uderzeń. O jedno uderzenie więcej do pokonania pola potrzebował Andrzej Wierzba, który może za to pochwalić się innym, niezwykle rzadkim osiągnięciem. Wierzba na 15 dołku pola Toya Golf trafił tzw. albatrosa. To znaczy, że dołek, który zawodowy golfista powinien pokonać w pięciu uderzeniach, Wierzba pokonał w zaledwie dwóch.

Wsparcie dla młodych golfistów

W Kram Junior Open 2020 szansę na trofeum mają dzieci i młodzież w różnym wieku. Klasyfikacja była prowadzona aż w czterech kategoriach wiekowych. Dzięki temu więcej osób miało szansę na medale i nagrody, w tym wartościowe nagrody do pro-shopu na zakup sprzętu golfowego.

– Dzięki licznemu udziałowi zawodników z Polski i zagranicy tegoroczny turniej Kram Junior Open miał wysoki poziom sportowy – mówi Anna Maliszewska, dyrektor turnieju Kram Junior Open. – To nas ogromnie cieszy, ponieważ chcemy wspierać rozwój młodych golfistów i ich kariery sportowe.

Udaje się to dzięki zaangażowaniu właścicieli firmy rodzinnej Kram S.A., Jolanty i Zbigniewa Przybyszów, którzy sponsorują rozgrywki. Kram S.A. jest też sponsorem charytatywnego turnieju golfowego Kram Golf Cup.

– Idea Kram Junior Open, która była marzeniem, dzisiaj się zrealizowała. Będziemy kontynuować turniej przez najbliższe pięć lat – powiedział Zbigniew Przybysz podczas ceremonii rozdania nagród.

Kram Junior Open rozgrywany był na polu Toya Golf pod Wrocławiem. Wrocław wychował dwóch najlepszych obecnie polskich zawodowych golfistów Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego. Obaj zostali ambasadorami Kram Junior Open i kibicowali juniorom. Tym razem Meronkowi obowiązki zawodowe nie pozwoliły przyjechać na Kram Junior Open. Natomiast Gradecki był obecny podczas rozgrywek, a także wręczał juniorom nagrody po zakończonym turnieju.

Pełne wyniki pod linkiem.

fot. Golf24/Marek Darnikowski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRekordowa frekwencja podczas tegorocznej edycji Kram Junior Open
Następny artykułStartuje Gradi Polish Open by Emeralld
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .