Kolejny awans Meronka w OWGR. Mickelson wypada z Top50

Jun 16, 2013; Ardmore, PA, USA; Phil Mickelson reacts after his chip on the 18th hole during the final round of the 113th U.S. Open golf tournament at Merion Golf Club. Mandatory Credit: John David Mercer-USA TODAY Sports

Adrian Meronk awansował na 217. miejsce na świecie. Polak jeszcze tak wysoko nie był. Po raz pierwszy od 1993 roku Phila Mickelsona nie ma czołowej “50”.

Meronk w pierwszy listopadowy weekend w żadnych zawodach nie brał udziału, ale mimo to w Oficjalnym Światowym Rankingu Golfistów podskoczył z 226. na 217. miejsce. Jak to możliwe? OWGR to tzw. ranking kroczący, który bierze pod uwagę dwa ostatnie lata, więc niektórym graczom mogły po prostu “odpaść” punkty za turnieje sprzed roku czy dwóch. Polak w ten sposób znalazł się m.in. przed Charlem Schwartzelem, czyli zwycięzcą Masters z 2011 roku.

217. miejsce w OWGR to nie tylko najwyższe miejsce Meronka w karierze, ale i jakiegokolwiek polskiego golfisty w historii. Tak wysoka lokata kwalifikuje Polaka do gry w igrzyskach w Tokio, ale kluczowe będzie utrzymanie wysokiej pozycji 22 czerwca 2020 roku, gdy selekcja graczy się kończy.

W samej czołówce OWGR rewolucji nie ma. Prowadzi Brooks Koepka przed Rorym McIlroyem i Dustinem Johnsonem. Na szóste miejsce wskoczył Patrick Cantlay, który wyprzedził Tigera Woodsa.

Wydarzeniem jest wypadnięcie Phila Mickelsona z Top50. 49-letni Amerykanin wśród pięćdziesięciu najlepszych golfistów świata znajdował się nieprzerwanie od 1993 roku, co było najdłuższą taką serią od powołania rankingu w 1986 roku. “To była świetna seria, ale zamierzam zaraz wrócić.” – stwierdził niewzruszony Mickelson.

Pełny ranking OWGR >>

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMcIlroy najlepszy w WGC-HSBC Champions w Szanghaju
Następny artykułPlan B Waldemara Bacławskiego
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.