Junior Invitational z udziałem Polaka

Już jutro w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się prestiżowy turniej Junior Invitational, w którym wystartuje reprezentant Polski – Wicemistrz Polski Juniorów Jan Szmidt Jr.

To dopiero trzecia edycja turnieju Junior Invitational, jednak ze względu na ostry sposób selekcji startujących w nim zawodników pretenduje on do miana jednego z najlepszych juniorskich zawodów na świecie. Do udziału w rywalizacji zostaje zaproszonych jedynie 54 juniorów z całego świata, którzy wybrani zostają na podstawie ściśle określonych kryteriów. Zdecydowana większość uczestników to reprezentanci Stanów Zjednoczonych.

Jan Szmidt Jr, członek kadry narodowej, przepustkę do gry w Junior Invitational wywalczył dzięki swoim udanym występom w USA pod koniec zeszłego roku. Junior zajął 3. miejsce w turnieju American Junior z serii Junior World Golf Series oraz 15. pozycję w legendarnych juniorskich rozgrywkach Junior Orange Bowl Championship.

Turniej zostanie rozegrany pomiędzy 26 a 28 kwietnia na polu Sage Valley GC projektu Toma Fazio, położonym w niedalekiej odległości od słynnego pola Augusta National, na którym odbywa się pierwszy w sezonie męski turniej wielkoszlemowy – Masters.

W tym roku gościem honorowym uroczystego bankietu dla zawodników, który zainaugurował trzecią edycję turnieju, był legendarny golfista Jack Nickalaus, zwycięzca aż 18 turniejów wielkoszlemowych, w tym sześciu Masters.

Już nie pierwszy raz w zawodach na Sage Valley zobaczymy reprezentanta Polski. W zeszłym sezonie w turnieju wystąpił inny utalentowany junior z Toya G&CC – Adrian Meronk, który również względy organizatorów zawodów zaskarbił dzięki bardzo udanym występom w USA. Złożyły się na nie wygrana w rankingu serii World Junior Golf Series, drugie miejsce w zawodach Gate America i bardzo udany występ w Junior Orange Bowl Championship. Meronk zajął ostatecznie 18. miejsce z łącznym wynikiem +3. Zwyciężył Amerykanin Zach Olsen (-7).

Oficjalna strona turnieju

Livescoring

fot. PZG

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTipy
Następny artykułPodstawowe zasady gry
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .