Jon Rahm wygrał Hero World Challenge

Jon Rahm
Jon Rahm

Fenomenalna czwarta runda zapewniła Jonowi Rahmowi zwycięstwo w Hero World Challenge. Justin Rose był o włos od powrotu na pierwsze miejsce w OWGR.

Hiszpan w finałowej rundzie miał aż siedem birdie, ani jednego bogeya i w sumie 65 uderzeń. Turniej zakończył z wynikiem -20. Był o cztery zagrania lepszy od Tony’ego Finaua, z którym dzielił prowadzenie po trzech dniach. Ram jest pierwszym golfistą z Hiszpanii, który wystąpił w tym turnieju. Dla 24-latka to trzeci tytuł w tym roku. Ten sezon dla niego w ogóle jest fenomenalny, bo był przecież też częścią zwycięskiej europejskiej drużyny w Pucharze Rydera.

“To wielki zaszczyt wygrać turniej organizowany przez Tigera Woodsa. Kilka miesięcy temu miałem zaszczyt z nim rywalizować w Pucharze Rydera i to jak na razie najważniejszy moment mojej kariery”, mówił wyraźnie przejęty Rahm.

65 uderzeń zagrał też Justin Rose. Anglik walczył o powrót na fotel lidera rankingu OWGR. Potrzebował do tego drugiego miejsca na Bahamach. Ale to się nie udało, bo Finau na ostatnim dołku zagrał birdie i był lepszy o jedno uderzenie.

Gospodarz turnieju Tiger Woods ukończył rywalizację na 17. miejscu wśród 18 graczy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMickelson ograł Woodsa i zgarnął 9 mln dol.
Następny artykuł25 lat Mickelsona w Top50 OWGR
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.