Jon Rahm bierze wszystko w European Tour

Jon Rahm
Jon Rahm

Birdie na ostatnim dołku ostatniego turnieju przesądziło o zwycięstwie Jona Rahma w European Tour.

Hiszpan wygrał kończący sezon turniej DP World Tour Championship w Dubaju i triumfował w klasyfikacji generalnej całego cyklu. O zwycięstwo, zarówno w zawodach jak i w sezonie, stoczył pasjonujący bój z Tommym Fleetwoodem, który w niedzielę robił, co w jego siłach, by zdobyć trofeum. Pięć birdie na siedmiu ostatnich dołkach i najlepszy wynik w finałowej rundzie ze wszystkich graczy nie wystarczyły.

Rahm jest drugim Hiszpanem, który zwyciężył w sezonie European Tour. Przed nim dokonał tego, i to aż sześciokrotnie, wielki Seve Ballesteros.

“Seve był dla nas ogromnym idolem. Aż trudno mi uwierzyć, że moje nazwisko znajdzie się w takim gronie. Jestem zdumiony tym, ile udało mi się osiągnąć.” – powiedział Rahm.

To szósta wygrana Rahma w sezonie 2019 i druga w ostatnich sześciu tygodniach. Poprzednio triumfował w Open de Espana. Zwycięstwo w Dubaju przesunie go też na trzecie miejsce na świecie – przed nim są tylko Amerykanin Brooks Koepka oraz Rory McIlroy, który w Dubaju był czwarty.

Rahm za zwycięstwo w turnieju zarobił trzy miliony dolarów, a dodatkowe dwa miliony otrzymał za pierwsze miejsce na koniec sezonu European Tour.