John Daly nie pojedzie w The Open

John Daly
John Daly

John Daly, dwukrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych, wycofał się z lipcowego The Open po tym, jak organizator turnieju odrzucił jego wniosek o możliwość gry z meleksa.

W tym roku grał już z meleksa w PGA Championship z powodu problemów z kolanem. 53-latek chciał z takiej możliwości skorzystać też w jedynym europejskim turnieju wielkoszlemowym, ale jego wniosek został odrzucony. Daly początkowo planował zagrać mimo kontuzji, ale zdanie zmienił. Na liście startowej zastąpi go Kevin Streelman.

Daly nie krył zdumienia, czemu tak odrębne prawa są po dwóch stronach Atlantyku. W oświadczeniu pisze: “Jako zwycięzca tego turnieju wiem, jakie wartości on promuje i jak wyjątkowe to wydarzenie. Każdy kto uzyskał prawo gry, powinien móc z niego skorzystać. Wierzę, że R&A miało dobre intencje, ale nie zgadzam się z ich wnioskami.” – napisał Daly.

Amerykanin wygrał The Open na St. Andrews w 1995 roku, pokonując Włocha Costantio Roccę w dogrywce. Jako były mistrz ma prawo startu w turnieju dopóki nie skończy 60 lat.

W tym roku The Open odbędzie się na polu Royal Portrush w Irlandii Północnej. Obiekt gości turniej po raz drugi w historii.