Jason Day wraca do Top10 na świecie

Jason Day wygrał swój drugi turniej PGA Tour w tym sezonie i dzięki temu znów jest w gronie dziesięciu najlepszych graczy świata. W Wells Fargo Championship triumfował z przewagą dwóch uderzeń.

Day prowadził po trzech dniach, a to w jego przypadku jest niemal gwarancją zwycięstwa. W sześciu z poprzednich siedmiu turniejów, w których był w podobnej sytuacji, kończyło się to odebraniem nagrody głównej. I tak było też w Wells Fargo Championship.

30-letni Australijczyk wygrał swój 12. turniej w PGA Tour. Na koniec zawodów miał wynik -12 i dwa uderzenia przewagi nad rewelacyjnym młodzianem Aaronem Wise oraz Nickiem Watneyem.

W turnieju grał też Tiger Woods, ale ostatniego dnia nie miał ani lepszego uderzenia niż par, dołożył cztery bogeye i skończył grę na 55. pozycji.

Day w Top10 światowego rankingu

Wygrana pozwoliła Jasonowi Dayowi na powrót do pierwszej dziesiątki światowego rankingu, a miejsca musiał mu ustąpić Brooks Koepka. W czołowej szóstce bez zmian. Tiger Woods jest już 92., a najlepszy z Polaków Adrian Meronk 513. Mateusz Gradecki, który w tym roku zaczął zawodowe granie, klasyfikowany jest na 1025. miejscu.

  1. Dustin Johnson (USA)
  2. Justin Thomas (USA)
  3. Jon rahm (Hiszpania)
  4. Jordan Spieth (USA)
  5. Justin Rose (Anglia)
  6. Rickie Fowler (USA)
  7. Jason Day (Australia)
  8. Rory McIlroy (Irlandia Płn.)
  9. Hideki Matsuyama (Japonia)
  10. Patrick Reed (USA)
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGolfowe szóstki dla Irlandczyków
Następny artykułReguły gry w golfa: Idzie nowe!
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.