Jarosław Sroka: Chcemy ruszyć naszych instruktorów z posad

Wraz z nowym sezonem PGA Polska, organizacja zrzeszająca zawodowych golfistów w kraju, rusza z kolejnym programem dedykowanym najmłodszym golfistom – PGA Junior Academy. Projekt opierać się będzie na systemie dotacji dla tych pro, którzy szczególnie wyróżniają się z pracy z najmłodszymi, zachęcając młodych ludzi do gry, odwiedzając ich w szkołach czy prowadząc w sekcjach juniorskich. Twarzą akcji ma zostać Mariusz Czerkawski.

 

„Jeśli uda nam się ruszyć naszych instruktorów z posad i zaprosić ich do miejsc i środowisk, gdzie są dzieci uprawiające sport –  a są to także szkoły –  tym więcej w przyszłości będzie osób grających w golfa”, mówi Jarosław Sroka, prezes PGA Polska.

Program dla juniorów to kolejna odsłona akcji „Uczymy grać w golfa” zainicjowanej przez stowarzyszenie w minionym sezonie. Po raz kolejny z promocji akcji pomoże hokeista Mariusz Czerkawski.

„Tym razem chcemy skupić się w szczególności na dzieciach, które nie skończyły jeszcze 12 roku życia, wierzymy bowiem, że im wcześniej dzieci rozpoczną naukę, tym naturalniej rozwiną swoje umiejętności i predyspozycje, zasilając grono golfistów w Polsce. Chcemy  nagradzać naszych pro finansowo za to właśnie, że w ramach swoich autorskich projektów wykonują jednocześnie bardzo wiele zadań, poszukują juniorów, szkolą ich, trenują i się nimi opiekują. Program powstał przy wsparciu sponsora, z którym właśnie finalizujemy negocjacje. Dzisiaj, trudno jest znaleźć pole golfowe, na którym pro nie prowadzi zajęć dla dzieci. Często są to także ich inicjatywy indywidualne, wynikające z pewnego rodzaju dojrzałości, także dydaktycznej. Nie chcemy w to ingerować – wierzę, że nasi zawodowcy dzięki swojemu doświadczeniu, sami wiedzą jak najlepiej współpracować z tymi dziećmi, tak by chciały one wracać do golfa”, dodaje Jarosław Sroka.

Dotacje dla pro będą przyznawane na podstawie punktów zbieranych przez nich przez cały sezon: „W ramach naszego programu, który jest naturalnym uzupełnieniem Narodowego Programu Rozwoju Juniorów, stworzyliśmy już system kilkunastu kryteriów, na podstawie których będziemy przyznawać punkty. Będziemy brać pod uwagę takie czynniki, jak częstotliwość zajęć z dziećmi, ich systematyczność, wiek uczniów, ilość grup, rodzaj zajęć, ich charakter, ilość wydanych zielonych kart, sportowe osiągnięcia podopiecznych. Określona liczba punktów – według tych kryteriów – będzie upoważniała pro do otrzymania jednorazowej dotacji. Mówimy o kwotach nawet do kilkunastu tysięcy złotych”, zapewnia Jarosław Sroka.

Zajęcia mają odbywać się dla dzieci zupełnie za darmo. Według planów, dzieci będące członkami PGA Junior Academy będą także upoważnione do bezpłatnej i nieograniczonej gry na obiektach partnerskich całej akcji.

Jak zapewnia Anna Maliszewska z PGA Polska, szczegółowe informacje o tym, na których polach golfowych ruszą akademie juniorskie w ramach programu, zostaną podane na początku przyszłego roku.

Pełen wywiad z Jarosławem Sroką możecie przeczytac w najnoszym wydaniu magazynu “Golf&Roll”.

 

fot. Golf24/strzalynafairwayu.pl