Jak zacząć?

Osoby, które chcą zacząć grać, powinny zapisać się na lekcje dla początkujących, które organizowane są praktycznie na każdym polu golfowym. W ten sposób uzyskają informacje, jak się ustawić, trzymać kij, czy wykonać swing (zamach golfowy). Zapoznają się także z informacjami dotyczącymi regulaminu, etykiety oraz budowy pola golfowego.

Na każdym polu lekcji golfa udzielają także profesjonalni nauczyciele golfa, tzw. Pro. Podczas treningów trener wprowadza w arkany gry, zwraca uwagę na to, co wymaga udoskonalenia oraz pomaga w doborze kijów przystosowanych do indywidualnych predyspozycji ucznia. Kursy dla początkujących kończą się egzaminem na tzw. Zieloną Kartę. To rodzaj golfowego prawa jazdy, dowód, że jej właściciel umie posługiwać się kijem golfowym, zna podstawowe reguły gry i wie, jak zachować się na polu golfowym.

Egzamin taki przeprowadza zazwyczaj trener po zakończeniu kursu dla początkujących. Często cena za egzamin wliczona jest w koszt całego szkolenia. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna to test w podstawowych reguł i etykiety golfa. Wiedzę tę początkujący zdobywa w trakcie trwania kursu. Część praktyczna w zależności od obiektu, na którym przeprowadzany jest egzamin, zazwyczaj polega na rozegraniu z trenerem przynajmniej 3 dołków. Po zakończeniu kursu dla początkujących egzamin taki jest zazwyczaj czystą formalnością. To świadectwo zdobytych umiejętności golfowych. Posiadanie Zielonej Karty uprawnia do gry na polach golfowych w całej Polsce i udziału w turniejach dla początkujących. Otrzymanie Zielonej Karty nie jest równoznaczne z koniecznością zapisania się do klubu golfowego.

Golf tak jak każda inna dyscyplina sportu wymaga treningu – pod tym względem sport ten nie różni się niczym od narciarstwa, pływania czy tenisa. Początki to przede wszystkim wdrażanie nowych umiejętności. Później trzeba już tylko grać. Jak najczęściej!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPole golfowe od A do Z
Następny artykułWciąż na fali
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .