Irish Open przełożone. Odbędzie się jesienią i bez kibiców?

Louth , Ireland - 27 May 2018; Shane Lowry poses for a portrait during a press conference at County Louth Golf Club in Baltray, Louth. (Photo By Harry Murphy/Sportsfile via Getty Images)

Planowane na dni 28-31 maja Irish Open zostało przełożone z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa. Spekuluje się, że turniej odbędzie się jesienią 2020 roku, a organizatorzy rozważają grę bez kibiców.

“Szkoda, że turniej nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, bo mieliśmy potwierdzony udział wielu gwiazd. Gdy już uporamy się z tym wirusem, to wątpliwe, by irlandzki rząd pozwalał na zgromadzenia publiczne podczas wydarzeń sportowych. Jeśli przełożymy Irish Open na inną datę w tym roku, to najprawdopodobniej turniej odbędzie się bez publiczności.” – powiedział Paul McGinley

Irish Open miało być drugim tegorocznym turniejem w ramach Rolex Series, czyli minicyklu w trakcie sezonu European Tour, w którym gracze rywalizują o pule nagród od 7 mln dol. wzwyż. Gospodarzem turnieju miał być Graeme McDowell, a na liście zaproszonych gwiazdy byli m.in. Rory McIlroy, Shane Lowry oraz broniący tytułu Jon Rahm.

W European Tour do końca maja nie odbędzie się żaden turniej. Pierwszą imprezą, która jeszcze ma swoje miejsce w kalendarzu jest zaplanowany na 4-7 czerwca Trophee Hassan II w Maroku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułThe Open zostanie odwołane?
Następny artykułW LPGA Tour poczekają na większość zawodniczek
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.