Historyczny turniej na Augusta National

Na polu Augusta National Jennifer Kupcho zwyciężyła w Augusta National Women’s Amateur, czyli pierwszym turnieju kobiecym na tym legendarnym polu w stanie Georgia.

Klub z Augusty nie przyjmuje do swoich szeregów kobiet. W 2012 roku zaproszone zostały Condoleezza Rice i Darla Moore, ale przełom się nie dokonał. W 2018 roku postanowiono, że klub zorganizuje turniej dla kobiet-amatorek. Augusta National Women’s Amateur Championship rozegrano na dystansie 54 dołków i zaproszono do udziału 72 golfistki. Dla wielu było to niesamowite przeżycie, tym bardziej że atmosfera była zbliżona do tej znanej z Masters.

“To miejsce daje więcej niż oczekujesz. To bardzo magiczne miejsce do gry w golfa.” – Kaitlyn Papp, która zajęła piąte miejsce. “To na pewno najlepsza przerwa wiosenna jaką miałam.” – mówiła 16-letnia Zoe Campos, która była najmłodszą uczestniczką turnieju.

Imprezę wygrała Jennifer Kupcho, która miała fantastyczną rundę finałową i zwyciężyła z przewagą czterech uderzeń nad Marią Fassi.

Turniej Augusta National Women’s Amateur był świetną rozgrzewką przed tegorocznym Masters, które zacznie się już w czwartek. Dzień wcześniej tradycyjny konkurs Par 3.

fot. Strzały na fairwayu