Now Reading
Hansen numerem jeden w Challenge Tour, Meronk 48.

Challenge Tour

Joachim B. Hansen wygrał sezon European Challenge Tour i został pierwszym Duńczykiem, który kończy sezon na czele rankingu od 1995 roku, gdy dokonał tego Thomas Bjorn. Adrian Meronk finiszował na 48. miejscu, a Mateusz Gradecki 183.

O końcowej kolejności najlepszych 45 golfistów Challenge Tour rozstrzygał finałowy turniej Ras Al Khaimah Challenge Tour Grand Final. Zawody padły łupem Hiszpana Adriego Arnausa, który miał wynik -17 po czterech turniejowych dniach. Był o uderzenie lepszy od Francuza Victora Pereza.

Hansen zajął 13. miejsce, ale to wystarczyło, by przypieczętował wygranie ligi. Dla Duńczyka sezon zaczął się od tego, że nie przeszedł cuta w Kenii, ale potem wygrał dwa turnieje, w trzech był o krok od wygranej, a w czterech innych kończył w czołowej dziesiątce. Zarobił w sumie 222 tys. euro i triumfował w Challenge Tour. W nagrodę ma awans do European Tour. A na poziom wyżej zabierze ze sobą wszystkich z Top15 rankingu na koniec sezonu.

Finał bez Meronka

W turnieju finałowym nie zagrał Adrian Meronk, bo nie wywalczył miejsca w czołowej 45 rankingu. Polak kończy sezon na 48. miejscu w Challenge Tour. Polak w tym sezonie zagrał w 20 turniejach tego cyklu, zarobił niespełna 46 tys. euro. Tylko raz zajął miejsce w pierwszej dziesiątce (Foshan Open), sześć innych turniejów kończył w Top20, a cuta nie przeszedł trzykrotnie.

Swoje pierwsze szlify w Challenge Tour zdobywał też Mateusz Gradecki, który zmierzył się z pięcioma turniejami, w trzech przeszedł cuta. Jego najlepszy wynik to 23. lokata w Euram Bank Open.