Gradecki przed Meronkiem w OWGR

Mateusz Gradecki jest od poniedziałku najwyżej sklasyfikowanym polskim golfistą w rankingu OWGR. 518. miejsce na świecie jest jego najlepszym w dotychczasowej karierze.

Gradecki podskoczył w rankingu z 672. na 518. miejsce. Tak wielki skok zawdzięcza dobremu początkowi sezonu, a przede wszystkim zeszłotygodniowemu zwycięstwu w Open Prestigia 2019 w Casablance. Taka wygrana wybiła go niemal na sam początek szóstej setki na świecie.

Gradecki wyprzedził tym samym Adriana Meronka. Golfista z Wrocławia też awansował w rankingu z 581. na 553. miejsce i po raz pierwszy odkąd obaj notowani są w OWGR znalazł się za Gradeckim. Meronk miał w tym sezonie mniej okazji do zdobywania punktów. Zagrał w dopiero dwóch turniejach. Gradecki ma już cztery występy na swoim koncie, z czego dwa z rewelacyjnymi rezultatami.

Gradecki i Meronk zaczęli sezon w lidze Pro Golf Tour, ale traktują ją jako przygotowania do rozpoczynającego się w kwietniu sezonu Challenge Tour. W tym tygodniu obaj zagrają w Katarze w eliminacjach do turnieju rangi European Tour.

Zobacz także: Mateusz Gradecki wygrał drugi turniej Pro Golf Tour w karierze