Gradecki i Meronk w nietypowym turnieju

ISPS Handa World Invitational Men | Women, Presented by Modest! Golf Management będzie zupełnie nowym wyzwaniem. W jednych zawodach o nagrody w takiej samej wysokości zagrają kobiety i mężczyźni. W stawce dwóch golfistów z Polski.

Turniej rozgrywany w Irlandii Północnej na polach Galgorm Castle Golf Club and Massereene Golf Club jest kolejnym testem na to, czy można stworzyć koedukacyjne turnieje. Oczywiście, wyniki pań i panów nie będą liczone łącznie, ale kibice będą mieli okazję obserwować różnorodną rozgrywkę. Emocji nie powinno zabraknąć, a podwójna ceremonia nagród na pewno zapadnie w pamięć.

W wyjątkowym turnieju zagrają Mateusz Gradecki i Adrian Meronk. Dla Gradeckiego to pierwszy sezon na poziomie Challenge Tour i każde przejście cuta powinno w jego wypadku cieszyć. Z kolei Meronk walczy o punkty, by przebić się do czołowej 15 Challenge Tour. W tej chwili zajmuje 17. lokatę w klasyfikacji generalnej, ale strata nawet do miejsca w Top10 nie jest wielka. A jest o co się bić, bo Top15 Challenge Tour zyskuje prawo gry w European Tour w tym sezonie.