Gradecki grał w Maroku, Meronk w Jordanii

Mateusz Gradecki zajął 11. miejsce w turnieju Open Tazegzout 2019 w ramach ligi Pro Golf Tour, a Adrian Meronk nie przeszedł cuta w Jordan Mixed Open presented by Ayla.

Gradecki zakończył rywalizację w marokańskim turnieju z wynikiem -1 po trzech rundach, co dało mu dzielone 11. miejsce po trzech dniach rywalizacji. Zwyciężył Niemiec Sebastian Heisele z wynikiem -8.

Polak za swoją grę zarobił niespełna 540 euro i zdobył punkty do klasyfikacji generalnej, w której zajmuje trzecie miejsce ze stratą niespełna tysiąca punktów do lidera Hurly’ego Longa.

Meronk z kolei grał w eksperymentalnym turnieju w Jordanii. Impreza nazwana Jordan Mixed Open presented by Ayla to de facto to miks trzech lig – Challange Tour, Ladies European Tour oraz Staysure Tour, czyli w jednym turnieju zagrali mężczyźni, kobiety i seniorzy. Wszyscy rywalizowali na tym samym polu, grali do tych samych dołków i o te same nagrody, a jedyną różnicą było tee, z którego zaczynali. Ono było dopasowane do płci i wieku grających. Komitet turniejowy złożony z przedstawicieli trzech cykli tak ustawiał pole, by warunki gry były sprawiedliwe.

Dla Meronka gra w Jordanii zakończyła się po dwóch dniach. Meronk z wynikiem +8 zajął 108. miejsce, do przejścia cuta zabrakło mu ośmiu uderzeń. W turnieju zwyciężył Holender Daan Huizing (-16), druga była Meghan Maclaren z wynikiem -14, a w pierwszej piątce znaleźli się przedstawiciele wszystkich trzech grup rywalizujących przez trzy dni.

Gradecki i Meronk zagrają w Polsce

Gradecki i Meronk zagrają teraz w Polsce. Obaj są na liście startowej do pierwszego turnieju PGA Polska Tour, czyli Gradi Invitational by John Deere na poli Gradi GC, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAdrian Meronk gra w wyjątkowym turnieju
Następny artykułHistoryczny turniej na Augusta National
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.