Golfowy przebój. Turniej Porsche Generations Open

Ten nietypowy, bo grany w międzypokoleniowych parach, turniej golfowy okazał się wielkim przebojem. Już w pierwszej dobie zapisów skończyły się miejsca i wielu chętnych musiało zrezygnować z gry. Porsche Generations Open startuje w Polsce po raz pierwszy – 10 listopada na polu Sobienie Królewskie G&CC.

Ogromne zainteresowanie turniejem Porsche Generations Open wydaje się zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę format gry. Zawodnicy grają w parach, a różnica wieku między nimi musi wynosić co najmniej 20 lat. Nie muszą być natomiast spokrewnieni. Tak dobrane międzypokoleniowe drużyny zagrają przeciwko sobie.

– Porsche Generations Open ma pokazać siłę pokoleń. Pary powinny obrać taką strategię, aby podczas gry wykorzystać najmocniejsze strony każdego z zawodników, młodszego i starszego – mówi Anna Maliszewska, dyrektor turnieju Porsche Generations Open. – Zawodników łączy jeszcze jedno, zamiłowanie do golfa i chęć wygranej.

A jest o co walczyć. Nagrodą główną są dwie wejściówki na turniej Pro Am Porsche European Open 2019. Porsche European Open to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów w kalendarzu najlepszej ligi golfa w Europie, a dla golfistów prawdziwa uczta. Mają oni szansę wyjechać i zagrać na polu Green Eagle Golf Course w drużynie z zawodowcem startującym na co dzień w European Tour.

Turniej rozegrany zostanie w formacie stableford texas scramble parami. Do punktacji będzie się liczyć nie tylko wynik osiągnięty na 18 dołkach, ale także wyniki z dwóch innych konkurencji: symulatora jazdy Porsche oraz quizu, który będzie dotyczył marki.

Turniej Porsche Generations Open organizuje Porsche Centrum Warszawa. To kolejne zawody dealera, który ma na koncie także Porsche Golf Cup. Oba turnieje okazały się golfowymi przebojami, wyprzedając się na długo przed startem i przyciągając rekordową liczbę zainteresowanych.

Porsche Generations Open

10 listopada 2018 r.
Sobienie Królewskie G&CC
www.porschegenerationsopen.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW USA mecz Tiger Woods – Phil Mickelson za 20 dol.
Następny artykułHansen numerem jeden w Challenge Tour, Meronk 48.
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .