Golfistki nie zagrają w Azji przez koronawirusa. Co z European Tour?

Już trzy duże turnieje kobiecie zostały odwołane w związku z epidemią koronawirusa. Czy na podobny ruch zdecyduje się European Tour?

LPGA Thailand zaplanowano na dni 20-23 lutego, Golf’s Women’s World Championship zaplanowano od 27 lutego do 1 marca, a Blue Bay LPGA w Chinach miał odbyć się w dniach 5-8 marca. Te trzy turnieje zostały odwołane w związku z epidemią koronawirusa, która wybuchła w Chinach. Organizatorzy podkreślają, że troskę o zdrowie i bezpieczeństwo traktują jako priorytet.

“Jesteśmy rozczarowani, że te turnieje nie mogą się odbyć, ale mamy nadzieję, że już wkrótce wrócimy do Azji.” – czytamy w oświadczeniu LPGA.

Na świecie zdiagnozowano ponad 40 tys. przypadków wirusa, a w Chinach zmarło już z jego powodu co najmniej 908 osób.

Odwołanie turniejów golfistek nie jest zaskoczeniem, bo organizatorzy innych imprez sportowych też rezygnują z przeprowadzania zawodów w Chinach. Opóźniono już start rozgrywek tamtejszej ligi piłkarskiej, przełożono snookerowy China Open, odwołano lekkoatletyczne halowe MŚ i zawody alpejskiego pucharu świata.

Czy za LPGA Tour podąży European Tour? Na razie nie wiadomo, co z Volvo China Open, które zaplanowano na 23-26 kwietnia.