Dwie rundy Meronka, zwycięstwo Westwooda

Lee Westwood
Lee Westwood

Adrian Meronk nie przeszedł przez cut w turnieju Abu Dhabi HSBC Championship w ramach Rolex Series. W zawodach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich triumował Lee Westwood.

Dla Polaka był to pierwszy start w turnieju tej rangi. W puli nagród aż siedem milionów dolarów, a na starcie największe gwiazdy golfa, które po raz pierwszy w sezonie mierzyły się z Rolex Series. Meronk do gry dostał się w ostatniej chwili, wskoczył z listy rezerwowej, ale w Abu Zabi był już kilka dni wcześniej i przygotowywał się do tego turnieju.

“Nie takiego wyniku oczekiwałem, ale cieszę się, że mogłem być częścią takiego turnieju.” – napisał Meronk po piątkowej rundzie, gdy już wiedział, że weekendowe granie nie będzie dla niego.

Polski golfista miał wynik +3 po trzech rundach, czyli zabrakło mu czterech uderzeń. Bo to -1 gwarantowało grę w trzeciej i czwartej rundzie, a tym samym punkty rankingowe i premię. Meronk zagrał 74 uderzenia pierwszego dnia, drugiego był o jeden strzał lepszy. Sześć dołków gorszych niż par i pięć birdie okazało się zbyt mało na tym poziomie gry, ale lekcja z grania z najlepszymi z pewnością u Meronka zaprocentuje. To pokazał już w Challenge Tour, że wnioski z nieudanych występów wyciągać potrafi.

Turniej wygrał Anglik Lee Westwood, dla którego było to 44. zwycięstwo w zawodowej karierze i 25. w European Tour. Westwood zwyciężył z wynikiem -19. Dwa uderzenia do niego stracili Matthew Fitzpatrick, Tommy Fleetwood i Victor Perez.

European Tour pozostaje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale przenosi się do Dubaju. W dniach 23-26 stycznia odbędzie się turniej Omega Dubai Desert Classic na polu Emirates GC z pulą nagród 3,25 mln dol. W niedzielę Adrian Meronk był szósty w kolejce na liście rezerwowej, więc jest szansa na start golfisty z Polski.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGradecki lepszy z rundy na rundę
Następny artykułGradecki czwarty w Egipcie
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.