Dustin Johnson ograł Jordana Spietha w dogrywce

Wielka walka o dodatkowe 10 mln dol. rozpoczęta. Turniej Northern Trust Open wygrał Dustin Johnson, który w dogrywce okazał się lepszy od Jordana Spietha.

Johnson zagrał niesamowitą ostatnią rundę. Odrobił pięć uderzeń straty do lidera i na ostatnim dołku dzięki puttowi z czterech metrów doprowadził do dogrywki ze Spiethem. Obaj zakończyli rywalizację z wynikiem -13 po 72 dołkach pola Glen Oaks Club.

W dogrywce Johnson nie dał szans Spiethowi. Zagrał świetny approach bliziutko przy dołku, birdie było dla niego formalnością. Rywal musiał trafić z ponad 10 metrów, ale był w stanie tylko umieścić piłkę blisko dołka. „Ja nie przegrałem tego turnieju, to on go wygrał”, skomentował chwilę później Spieth.

Tak Johnson wygrał Northern Trust Open

Johnson, golfista numer jeden w światowym rankingu, wreszcie zagrał jak na lidera zestawienia przystało. Było to jego pierwsze zwycięstwo od wczesnej wiosny, gdy po upadku ze schodów musiał wycofać się z Masters. Przed pierwszym turniejem wielkoszlemowym w sezonie wygrał trzy imprezy z rzędu i wszystko wskazywało, że to będzie jego rok.

„Wreszcie poczułem, że jestem w takiej formie jak przed Masters.” – powiedział Johnson, który po tym zwycięstwie wzbogacił się o 1,6 mln dol. i objął prowadzenie w FedEx Cup.

Bubba Watson jednym z ośmiu

Poza Johnsonem i Spiethem w walce o zwycięstwo nie liczył się nikt inny. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Jon Rahm i Jhonattan Vegas (obaj -9), którzy byli o cztery uderzenia gorsi od dogrywkowej dwójki. Piąte miejsce dla Paula Casey, który zakończył zawody z wynikiem -6.

Bubba Watson ostatniego dnia turnieju zagrał 70 uderzeń, pozwoliło mu to zająć 10. miejsce w turnieju i awansować do ósmej dziesiątki rankingu FedEx Cup. A to oznacza, że zagra w kolejnym turnieju finałowym, w którym prawo gry ma czołowa setka golfistów sezonu. Watson jest jednym z ośmiu graczy, którzy w 11-letniej historii FedEx Cup rok rocznie gra w pierwszych dwóch turniejach finałowych.

Kolejny etap zmagań w FedEx Cup Playoffs to Dell Technologies Championship na polu TPC of Boston. Rozgrywka zacznie się 1 września, w grze będzie 100 graczy, a tytułu borni Rory McIlroy.