Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup: Dominika Gradecka na podium!

Po raz pierwszy w historii zawodów trafiony hole-in-one, niezwykła sesja zdjęciowa z fotografem gwiazd i wyjątkowa nagroda. 12. turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup zapisze się we wspomnieniach uczestniczek i na kartach polskiego, szczególnie kobiecego golfa.

Ten turniej zdecydowanie wyróżnia się atmosferą, która panuje na polu podczas zawodów. Pierwszego dnia na polu Mazury Golf & CC pogoda nie rozpieszczała zawodniczek. Z powodu deszczu turniej na chwilę przerwano, ale nawet to nie zdołało popsuć humoru golfistek, które najpierw z uśmiechami schodziły z pola, by następnie z uśmiechami na nie wrócić. Drugi dzień był nieco chłodniejszy, za to gra okazała się znacznie przyjemniejsza.

– Spisałyście się znakomicie. Bardzo się cieszę, że jesteśmy razem i mamy w sobie tę energię, że humory ponownie nam opisały – mówiła Irena Eris ze sceny podczas wieczornej gali rozdania nagród.

Trzy razy z rzędu

W kategorii głównej, stroke play brutto, zwyciężyła Dominika Gradecka i jest to jej trzecie zwycięstwo z rzędu w tych zawodach. Utalentowana golfistka i reprezentantka kadry narodowej zakończyła zawody z łącznym wynikiem 148 uderzeń. To dało dużą przewagę nad pozostałymi zawodniczkami i złotą statuetkę pięknie wykonaną przez partnera turnieju, firmę YES. Druga na podium z wynikiem 159 uderzeń stanęła koleżanka Gradeckiej z kadry Aleksandra Wiatr. Trzecia była Marianna Duczmal – 164 uderzenia.

W czasie wieczornej gali w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie narodzone zostały także najlepsze zawodniczki w klasyfikacji stableford netto 3/4 hcp w 4 grupach handicapowych. Turniej obfitował w konkursy dodatkowe i nagrody specjalne ufundowane przez partnerów turnieju, Deutsche Bank, Porsche Centrum Warszawa, TAG HEUER, YES, Chervo i S’Portofino, Garden Space, wodę ID’EAU i G.H. Mumm Champagne.

– Tworzycie wspaniałą atmosferę i znakomicie promujecie kobiecego golfa. Kobiety nigdzie się tak świetnie nie bawią jak na tym turnieju – powiedział Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Golfa.

Szczęśliwa trzynastka

12. turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup zapisze się w historii zawodów. Uczestniczki zostały zaproszone przez G.H. Mumm Champagne na wyjątkową sesję zdjęciową. W specjalnie zaaranżowanym studio w lobby Hotelu SPA Dr Irena Eris mogły stanąć przed obiektywem fotografa gwiazd – Jacka Poremby – i zapozować do portretu. Doświadczony w portretowaniu naturalnego piękna artysta idealnie wpisał się w charakter zawodów i markę Dr Irena Eris. Z kolei firma Porsche po raz pierwszy umożliwiła przejażdżki swoimi drapieżnymi autami.

Niezwykła okazała się również nagroda główna, którą Irena Eris przyznała osobiście. W tym roku marka Dr Irena Eris patronuje prestiżowemu turniejowi w Cannes, który odbędzie się 30 września. Firma ufundowała wyjazd na ten turniej dla pełnoletniej zawodniczki z najlepszym wynikiem brutto. Ze względu jednak na prywatne plany Dominika Gradecka nie mogła przyjąć nagrody, odebrała ją więc Marianna Duczmal.

– Dziękuję serdecznie, że byłyśmy razem. Zapraszam w przyszłym roku na 13. turniej. Ten numer okaże się dla nas szczęśliwy – powiedziała Irena Eris.

Do zobaczenia za rok!

Wyniki klasyfikacji głównej:

Kategoria brutto

I miejsce – z wynikiem 148 uderzeń Dominika Gradecka

II miejsce – z wynikiem 159 uderzeń Aleksandra Wiatr

III miejsce – z wynikiem 164 uderzenia Marianna Duczmal

Kategoria 0-16,4 HCP – patronat nad całą kategorią objęła marka Porsche

I miejsce – z wynikiem 63 punktów Katarzyna Bobińska

II miejsce – z wynikiem 62 punktów Aleksandra Jankowska

III miejsce – z wynikiem 61 punktów Elżbieta Wolschendorf-Łazowska

Kategoria 16,5 – 21,4 – patronat nad całą kategorią objęła marka TAG HEUER

I miejsce – z wynikiem 69 punktów Agnieszka Lorenz-Kozakiewicz

II miejsce – z wynikiem 57 punktów Zofia Woźniak

III miejsce – z wynikiem 56 punktów (countback) Beata Traczewska-Skóra

Kategoria 21,5-27,4 HCP – patronat nad całą kategorią objęła marka YES 

I miejsce – z wynikiem 57 punktów (countback) Siegrid Nitzschke

II miejsce – z wynikiem 57 punktów Krystyna Sitek

III miejsce – z wynikiem 55 punktów Justyna Raemy

Kategoria 27,5-36 HCP

I miejsce – z wynikiem 59 punktów Alicja Siwiec

II miejsce – z wynikiem 48 punktów Jagoda Wolska

 

 

III miejsce – z wynikiem 47 punktów Agnes Marciniak-Kostrzewa

 

fot. Marek Darnikowski

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJuż w poniedziałek startuje kobiecy turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup
Następny artykułAdrian Meronk 22. we Francji
avatar
Magazyn golfowy Golf&Roll | najświeższe informacje dotyczące golfa w Polsce i na Świecie, szereg porad dotyczących gry udzielanych przez najlepszych zawodowców, reguły, ciekawe wywiady, autorskie artykuły, rozbudowana sekcja dla początkujących oraz blogi tworzone przez osoby opiniotwórcze dla całego środowiska .