DeChambeau najlepszy w Dubaju, Rose na Torrey Pines

Bryson DeChambeau
Bryson DeChambeau

Amerykanin Bryson DeChambeau wygrał czwarty turniej w ostatnich dziewięciu startach, triumfując w Dubai Desert Classic w ramach European Tour. W turnieju PGA Tour Farmers Insurance Open zwycięstwo Justina Rose’a.

DeChambeau wygrał w Dubaju z przewagą siedmiu uderzeń i z rekordem turnieju, czyli -24. Drugie miejsce zajął Anglik Matt Wallace.

Dla Amerykanina było to pierwsze zwycięstwo w European Tour. Na dubajskim polu pokazał niesamowitą dominację, notując kolejno 66, 66, 68 i 64 uderzenia ostatniego dnia (eagle i siedem birdie). 25-latek ma rewelacyjne ostatnie miesiące. 2018 rok zakończył trzema tytułami w PGA Tour w ciągu czterech miesięcy.

“To niesamowite zwycięstwo. Moje pierwsze poza USA”, cieszył się DeChambeau, piąty golfista świata.

Rose gra jak na lidera światowego rankingu przystało

W PGA Tour w turnieju Farmers Insurance Open napór Adam Scotta wytrzymał Justin Rose i wygrał swój pierwszy turniej w tym sezonie. Anglik zaczął finałową rundę o trzech bogeyów na pięciu pierwszych dołkach, ale potem było już lepiej. Rundę zakończył z 69 uderzeniami, a cały turniej z wynikiem -21. Od Scotta był lepszy o dwa uderzenia.

Dla Rose’a było to 10. zwycięstwo w PGA Tour. Jest najbardziej utytułowanym Anglikiem w tym cyklu.

Turniej na polu Torrey Pines był też pierwszym startem Tigera Woodsa w sezonie. Amerykanin, który triumfował w tej imprezie rekordowe siedem razy, ledwo przeszedł cuta, ale ostatecznie z wynikiem -10 finiszował na dzielonym 20. miejscu.