Debiutantka liderką rankingu Rolexa

Debiutująca w LPGA Tour Koreanka Sung-hyun Park została liderką światowego rankingu golfistek – Rolex Ranking. Taka sytuacja nie zdarzyła się nigdy wcześnie

Park już wcześniej miała za sobą straty w LPGA Tour, ale nie była zawodniczką tej ligi. To się zmieniło od tego roku. A Park zaczęła się piąć w rankingach. W tym roku wygrała swój pierwszy turniej wielkoszlemowy – US Women’s Open w lipcu, a potem dołożyła jeszcze jeden triumf w cyklu, wygrywając Canadian Pacific Women’s Open.

W sumie w swoich 29 startach w LPGA Tour ma świetny bilans: dziewięć turniejów zakończonych w najlepszej dziesiątce, trzy pozostałe turnieje wielkoszlemowe zawsze kończyła w czołowej “20”, a jeszcze nie zdarzyło jej się, by nie przeszła cuta.

“Jestem zaskoczona i zdumiona tym, co osiągnęłam. To wielki zaszczyt dla mnie i dla mojej rodziny”, wycedziła Park, gdy dowiedziała się, że została liderką rankingu kobiet.

Na pierwszym miejscu w rankingu zmieniła swoją rodaczkę So-yeon Ryu. Od 2006 roku, gdy prowadzony jest ranking, przewodziły mu już cztery reprezentantki Korei Południowej.

Liderki światowego rankingu i tygodnie panowania

Lorena Ochoa – 158 tygodni
Yani Tseng – 109 tygodni
Lydia Ko – 104 tygodnie
Inbee Park – 92 tygodni
Annika Sorenstam – 61 tygodni
Stacy Lewis – 25 tygodni
Jiyai Shin – 25 tygodni
So Yeon Ryu – 19 tygodni
Ai Miyazato – 11 tygodni
Cristie Kerr – 5 tygodni
Ariya Jutanugarn – 2 tygodnie
Sung Hyun Park – 1 tydzień

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMateusz Gradecki w poczekalni Q-School
Następny artykułBranden Grace wygrywa tuż przed finałem
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.