Czeska rehabilitacja Gradeckiego i Meronka?

Mateusz Gradecki i Adrian Meronk w pierwszy weekend maja nie przeszli cuta w turnieju w Pradze. Po chwili oddechu wracają do rywalizacji podczas drugiego przystanku European Challenge Tour w Czechach, czyli turnieju D+D REAL Czech Challenge.

Sezon na zapleczu European Tour lepiej zaczął się dla Meronka, który zajmuje 16. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Warto przypomnieć, że czołowa “15” na koniec sezonu zyskuje promocję poziom wyżej. Początek jest więc obiecujący. Meronk zaczął od dwóch siódmych miejsc – w Turcji i Hiszpanii, ale serię dobrych występów przerwał praski turniej, gdzie Polak zajął dzielone 75. miejsce.

W praskich zawodach cuta nie przeszedł też o rok młodszy Gradecki. Dla niego był to trzeci turniej w tym sezonie Challenge Tour, w którym grę zakończył po dwóch rundach. W D+D REAL Czech Challenge czas na przełamanie. Tym bardziej, że przed rokiem w tych zawodach zajął przyzwoite 55. miejsce.

Turniej odbędzie się na polu Kaskada Golf Resort w Brnie i zacznie się w czwartek 23 maja. W puli nagród jest 200 tys. euro, a zwycięzca dostanie z tego 32 tys. euro.

Livescoring