CT Pan wygrał RBC Heritage

CT Pan zwyciężył w swoim pierwszym turnieju PGA Tour. Tajwańczyk triumfował w RBC Heritage z uderzeniem przewagi nad Mattem Kucharem.

CT Pan zajmował przed turniejem 113. miejsce na świecie, teraz wskoczył na 55. lokatę, najlepszą w karierze. W finałowej rundzie 27-letni golfista z Tajwanu miał jednego bogeya, ale na karcie wyników zapisał 67 uderzeń, czyli cztery poniżej par. Turniej zakończył z wynikiem -12, czyli miał o jedno uderzenie mniej od Kuchara.

“Wciąż ciężko mi w to uwierzyć. Staram się z tym oswoić. Mój telefon wibruje od 10 minut. Cieszę się, że wreszcie wygrałem” – powiedział na konferencji prasowej. CT Pan jest drugim golfistom z Tajwanu, który wygrał turniej PGA Tour. Wcześniej, w 1987 roku, dokonał tego TC Chen w turnieju Genesis Open.

Pan za zwycięstwo zarobił 1,2 mln dol., zyskał prawo gry w PGA Tour do końca sezonu 2020/2021, a w przyszłym roku będzie mógł zagrać w Masters, gdzie go jeszcze nie było.

Finałowa runda kompletnie nie wyszła Dustinowi Johnsonowi. Lider światowego rankingu prowadził w turnieju RBC Heritage jednym uderzeniem po trzech dniach, ale w niedzielę miał aż 77 uderzeń i spadł na koniec trzeciej dziesiątki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWiosna, ach to ty
Następny artykułGradecki i Meronk zaczynają sezon European Challenge Tour
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.