Canon Pro Golf Series: Zoom na gwiazdy golfa

Światowe gwiazdy golfa na czele z wielokrotnymi zwycięzcami turniejów European Tour Duńczykiem Thomasem Bjornem oraz Szkotem Samem Torrance’em, gościnny udział najlepszego polskiego golfisty Adriana Meronka, sportowa rywalizacja drużyn oraz akademia gry w golfa– tak w skrócie zapowiada się Canon Pro Golf Series, który odbędzie się 4 czerwca na polu golfowym Sobienie Królewskie G&CC pod Warszawą.

Profesjonalna oprawa turnieju wynika z ponad 20-letniej tradycji Canon w organizacji cyklu turniejów Canon Pro Golf Series. Podczas drugiej polskiej edycji zawodów na uczestników wydarzenia czeka sporo atrakcji, a najjaśniejszym punktem harmonogramu będzie z pewnością obecność gwiazd golfa światowego formatu. To właśnie udział utytułowanych graczy w turnieju i możliwość gry z nimi, wedle ich profesjonalnych porad i wskazówek, stanowi o wyjątkowości tego wydarzenia.

47-letni Thomas Bjorn to najbardziej znany golfista Danii. W 1997 r. zakwalifikował się do reprezentacji Starego Kontynentu w Ryder Cup, a w tym roku będzie… jej kapitanem! Bjorn 15-krotnie triumfował w turniejach European Tour, dwukrotnie w Japan Golf Tour, a wśród wyników wartych odnotowania są takie rezultaty, jak ósme miejsce w The Masters 2014 i drugie lokaty w The Open (2000, 2003) czy PGA Championship (2005).

Szkot Sam Torrence również może pochwalić się wielkimi sukcesami, w tym 44. zwycięstwami w roli pro. Był jednym z czołowych graczy lat 70., 80. i 90. Aż 21 razy triumfował w zawodach ligi European Tour, a za swoje wyniki sportowe został nawet uhonorowany orderem Officer of the Most Excellent Order of the British Empire.

Adriana Meronka polskim golfistom przedstawiać nie trzeba, a warto wspomnieć, że to właśnie polski pro poprowadził jeden z teamów do zwycięstwa w turnieju Canon (pierwszą polską edycję wygrał zespół w składzie Anna Pytkow­ska, Andrzej Grandys i Zbigniew Reszka). Kto w tym roku okaże się najlepszy w rywalizacji w formacie drive scramble & team stableford okaże się już niebawem, ale na pewno obecność gwiazd światowego formatu nada zawodom rumieńców.

Canon Pro Golf Series to jeden z najstarszych golfowych programów korporacyjnych w Europie. W ciągu 20 lat w turniejach cyklu wzięło udział  ponad 12  tys. najlepszych klientów i partnerów firmy Canon – lidera w dziedzinie rozwiązań obrazowania, profesjonalnego druku i systemów zarządzania obiegiem dokumentów dla biznesu.