Brooks Koepka udowodnił, dlaczego jest nr 1 na świecie

Brooks Koepka po raz pierwszy w karierze wygrał turniej zaliczany do cyklu World Golf Championship. Po imponującej ostatniej rundzie triumfował w WGC-FedEx St Jude Invitational w amerykańskim stanie Memphis.

29-letni Koepka wygrał cztery turnieje wielkoszlemowe od 2017 roku, a w samym 2019 roku zwyciężył raz i ani razu nie był niżej niż na czwartym miejscu. Teraz dołożył do tego triumf w prestiżowym cyklu WGC.

Koepka w niedzielę dał pokaz absolutnej pewności siebie. Na polu pojawił się 45 minut przed rozpoczęciem swojej rundy, gdy rywale już od dawna się rozgrzewali. On już był po prostu gotowy do gry, co pokazał od pierwszych dołków, które pokonywał wspólnie z Rorym McIlroyem, liderem po trzech dniach.

Amerykanin zagrał rewelacyjną rundę. Nie miał ani jednego dołka gorszego niż par, dołożył pięć birdie. W sumie miał 65 uderzeń ostatniego dnia przesunął się na pierwsze miejsce w tabeli z wynikiem -16 po czterech dniach rywalizacji. McIlroy był o sześć uderzeń gorszy ostatniego dnia i spadł na dzielone czwarte miejsce. Wyprzedzili go Webb Simpson i Marc Leishman.

“Czuję się świetnie. Wiedziałem, że nie mogę zawalić puttowania i chciałem dogonić Rory’ego już na pierwszej dziewiątce. Grałem solidnie. Moim celem było zagrania rundy bez bogeya i to się udało. A pokonanie Rory’ego sprawia, że to naprawdę wyjątkowe zwycięstwo” – powiedział Koepka.