BMW PGA Championship dla Alexa Norena

Niesamowity początek minicyklu Rolex Series w European Tour. Alex Noren po niesamowitym finiszu wygrał BMW PGA Championship w Wentworth Club.

Obiekt przed tegorocznym graniem przebudowano i spodziewano się bardzo niskich wyników. Stawka też była napakowana gwiazdami, bo ten turniej inauguruje tzw. Rolex Series. To cykl turniejów European Tour ze zdecydowanie większą pulą nagród. W Anglii do podziału było aż siedem milionów dolarów. Finał tego turnieju godny był tak wielkiej puli nagród.

Szwed Alex Noren zaczynał grę ze stratą aż siedmiu uderzeń do lidera. A potem ruszył na pole i rozprawił się rekordem obiektu. Zagrał 62 uderzenia, czyli aż 10 poniżej par pola – pomogło aż osiem birdie i jeden eagle. Niedzielnej karty wyników nie splamił żadnym zagraniem gorszym od par. Gdy schodził z pola, wielu jego rywali jeszcze mierzyło się z odnowionym za przeszło pięć milionów funtów obiektem.

Noren na swoją dekorację musiał czekać blisko trzy godziny. Dzięki świetnej rundzie na –10, prowadził w turnieju z wynikiem –11. Do jego rezultatu zbliżył się nieco Francesco Mollinari, ale trafiać birdie zaczął zbyt późno, by myśleć o wygranej. –9 po czterech rundach wystarczyło na drugie miejsce. Na trzeciej lokacie z wynikiem –8 uplasowali się Henrik Stenson, Nicolas Colsaerts i Hideto Tanihara.

Noren dzięki wygranej zainkasował przeszło milion dolarów i wskoczył na czwarte miejsce w Race to Dubai.

W kalendarzu European Tour teraz przystanek w ojczyźnie Norena, czyli Szwecji. Od 1 od 4 czerwca golfiści będą rywalizować w Nordea Masters na polu Barsebäck Golf & Country Club w prowincji Skåne. W puli nagród jest 1,5 mln euro.

W rozgrywanym za oceanem turnieju Dean & Deluca Invitational triumfował Kevin Kisner, dla którego było to drugie zwycięstwo w PGA Tour w karierze. W ręce Amerykanina trafił okazały puchar, kraciasta czerwona marynarka oraz 1,2 mln dolarów. Zyskał też prawo gry w PGA Tour do 2019 roku.

Kisner nie oddał prowadzenia na ostatnich dołkach, wygrał z wynikiem –10. Na jego potknięcie czekali zwarci i gotowi do dogrywki Jordan Spieth, Jon Rahm i Sean O’Hair, którzy zagrali tylko o uderzenie gorzej na przestrzeni czterech rund.

W kalendarzu PGA Tour teraz czas na The Memorial Tournament na polu Muirfield Village Golf Club w Dublinie w stanie Ohio.

Zobaczcie najlepsze strzały w tego turnieju: