Angielska bitwa dla Wallace’a

Matt Wallace
Matt Wallace

Matt Wallace zagrał birdie na pierwszym dołku w dogrywce i pokonał Andrew “Beefa” Johnstona w Hero Indian Open.

Johnston przed ostatnią rundą tracił do lidera dwa uderzenia, ale w finale zagrał aż sześć birdie, zszedł sześć poniżej par i zrównał się ze swoim rodakiem na -11. Dogrywka została rozegrana na 18. dołku. Johnston zagrał dobry putt na birdie, ale piłka tylko zakręciła się na rancie dołka. Wallace, 152. gracz w światowym rankingu, szansę wykorzystał, wbił piłkę z 30 cm i cieszył się ze swojego drugiego zwycięstwa w European Tour w karierze.

Wallace prowadził po trzech rundach wespół z ulubieńcem lokalnej publiczności Shubkhankarem Sharma. 21-latek, który tydzień wcześniej też po trzech rundach był WGC-Mexico, znów nie sprostał presji ostatniej rundy i skończył siedem uderzeń za zwycięzcą.

“Pierwszego dnia po ośmiu dołkach byłem +3. Ale od tamtej pory zagrałem najlepiej w swoim życiu”, mówił ucieszony Wallace.

W zeszłym roku wygrał Portugal Open w swoim ledwie czwartym starcie w European Tour. Teraz dołożył kolejne zwycięstwo i to po dogrywce. Zarobił za nie 235 tys. euro.

European Tour trafi do Arabii Saudyjskiej

Przed rozpoczęciem turnieju w New Delhi ogłoszono, że do cyklu European Tour dołączy kolejne państwo. Trzyletnią umowę z cyklem podpisała Arabia Saudyjska i już w przyszłym roku cykl zagra na polu Royal Greens Golf and Country Club nad Morzem Czerwonym. Turniej ma się odbyć w dniach 31 stycznia – 3 lutego. Nazwa turnieju oraz pula nagród podane zostaną w maju.