Now Reading
AMC Aviation PGA Polska: Thomas Bosco-Cwiok zwycięża w dogrywce!

Mnóstwo wyników poniżej par, doskonale przygotowane pole i sportowa atmosfera turnieju – głównie te aspekty podkreślali uczestnicy turnieju AMC Aviation PGA Polska. Ponad 80 uczestników, w tym niemal 40 zawodowców, rywalizowało w miniony weekend na polu Rosa Private Golf Club.

Trzy dołki dogrywki były niezbędne, aby wyłonić zwycięzcę turnieju AMC Aviation PGA Polska z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour 2018. Po dwóch rundach turnieju z łącznym wynikiem 9 uderzeń poniżej PAR znaleźli się Polak – Thomas Bosco-Cwiok oraz Czech – Tadeas Sedlacek.

Dogrywka była najlepszym świadectwem wysokiego poziomu zawodów – na pierwszym dołku obaj zawodnicy zrobili birdie. Drugi dołek zakończył się tak samo. Dopiero na trzecim dołku Tadeas „pomylił się”, grając par, tymczasem Thomas po doskonałym strzale z bunkra zagrał kolejne birdie. Tym samym zapewnił sobie czwarte już zwycięstwo w zawodowym turnieju na Rosa Private Golf Club.

Trzecie miejsce zajął Węgier, Tamas Lugosi, a w dodatkowych kategoriach trenerskich nagrodzeni zostali – Max Sałuda (Fully Qualified Golf Professional) oraz Alfred Kos (Qualified Golf Trainer).

Kategorię amatorów zdominowały kobiety – najlepsza była Dorota Zalewska, drugie miejsce zajęła Dominika Gradecka, a trzecie Maria Żrodowska. W kategorii netto zwyciężył Hubert Tomczyk, na drugim miejscu uplasowała się Matylda Krawczyńska, tuż przed swoim tatą, Piotrem Krawczyńskim.

W trakcie turnieju padło aż 220 birdie i 9 eagle! Najlepsze wyniki gracze odnotowali na 6. dołku – tam właśnie zanotowano najwięcej birdie.