Alfred Dunhill Links Championship dla Pereza

Victor Perez
Victor Perez

Victor Perez odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w European Tour. Francuz mieszkający w Dundee zwyciężył w prestiżowym i trudnym Alfred Dunhill Links Championship.

Turniej jest ze wszech miar wyjątkowy. Po pierwsze, rozgrywany jest w formacie Pro-Am i oprócz klasyfikacji dla zawodowców, toczy się też rywalizacja dwuosobowych zespołów, w których często oglądamy gwiazdy estrady czy sportu. W tym roku wystąpili choćby Justin Timberlake, Ronan Keating, Luis Figo czy Andrij Szewczenko. Po drugie, turniej rozgrywany jest na trzech legendarnych szkockich linksach, czyli Carnoustie, Kingsbarns oraz Old Course w St. Andrews. A to tworzy niesamowity klimat dla golfa.

W ostatni weekend września najlepiej w tej rozgrywce odnalazł się Victor Perez. Francuz, który na co dzień mieszka w Dundee, jest debiutantem w European Tour. I w swoim 27. starcie w tym cyklu sięgnął po zwycięstwo. Na koniec rozgrywki miał wynik -22, o jedno uderzenie lepszy niż Matthew Southgate z Anglii, a dwa uderzenia do niego stracili Anglik Waring oraz Szwed Lagergren.

“To niesamowite zwycięstwo i do tego odniesione w świątyni golfa. To pokazało, że jestem w stanie rywalizować na tym poziomie. Mieszkam 20 minut stąd i w Szkocji na każdym kroku czuć, że ludzie żyją golfem” – powiedział Perez, który turniej opuszczał bogatszy o 732 265 euro.

W rywalizacji zespołowej taki sam wynik, -39, uzyskali Tommy Fleetwood w parze Ogdenem Phippsem oraz Rory McIlroy ze swoim ojcem Gerrym, ale to duet Fleetwood/Phillips zwyciężył countbackiem.

European Tour przenosi się ze Szkocji do Hiszpanii na turniej Mutuactivos Open de España z pulą nagród 1,5 mln euro.