Adrian Meronk zagra w Abu Dhabi HSBC Championship

Adrian Meronk w turnieju z tak wysoką pulą nagród jeszcze nie grał. Od czwartku najlepszy polski golfista będzie rywalizował w Abu Dhabi HSBC Championship w ramach Rolex Series, gdzie do podziału jest aż siedem milionów dolarów.

Polski golfista był na liście rezerwowej i wystąpi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, bo z gry wycofał się Bob MacIntyre. W swojej grupie Meronk będzie miał Norwega Viktora Hovlanda oraz Szweda Roberta Karlssona. Gra z tym drugim może być o tyle ciekawa, że 50-letni Szwed jest jednym z wicekapitanów drużyny Europy na tegoroczny Puchar Rydera, więc to dla Meronka szansa, by choć odrobinkę zbliżyć się do tej wyjątkowej drużyny.

Turniej Abu Dhabi HSBC Championship to pierwsza w tym sezonie European Tour impreza w ramach cyklu Rolex Series. To turnieje o puli nagród wynoszącej przynajmniej siedem milionów dolarów, z których zwycięzca wywozi czek z sześcioma zerami. Meronk w turnieju z tak wielką pulą jeszcze nie grał. A tym samym będzie rywalizował ze światową czołówką. Brooks Koepka, Patrick Cantlay i Tommy Fleetwood są w Top10 światowego rankingu. Wśród gwiazd można wymienić m.in. Brysona DeChambeau, Shane’a Lowry’ego, ale też Sergio Garcię, Ian Poultera, Martina Kaymera, ale fakt, że na polu Abu Dhabi GC zobaczymy aż 19 graczy z pierwszej sześćdziesiątki na świecie jest wystarczającą rekomendację.

Najważniejsze informacje:

Transmisje w Golf Channel >>

Aktualne tee time’y >>

Tablica wyników >>

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTiger Woods przed pierwszą szansą na rekord
Następny artykułGradecki lepszy z rundy na rundę
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.