Adrian Meronk wysoko w prestiżowym turnieju

Adrian Meronk
Adrian Meronk

Rolex Trophy jest jednym z najbardziej wymagających turniejów w kalendarzu Challenge Tour. Adrian Meronk w Szwajcarskiej rozgrywce zajął 11. miejsce.

Turniej oferuje fantastyczne widoki, niesamowitą atmosferę i ekskluzywne grono. Zaproszonych zostaje tylko czołowych 40 graczy Challenge Tour, a przez pierwsze dwa dni impreza ma format Pro-Am. I w takich okolicznościach o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Challenge Tour walczył Adrian Meronk. I pokazał sporo dobrego golfa.

Po pierwszym dniu Polak był wśród liderów i w czołówce utrzymał się przez cztery dni rywalizacji. Do zwycięstwa zabrakło mu aż dziewięciu uderzeń, ale Holender Darius va Dril zaimponował rewelacyjnymi dwoma ostatnimi rundami, gdy zdeklasował konkurencję.

Meronk zaczął turniej rewelacyjnie. Pierwszego dnia zagrał 66 uderzeń, notując tylko jednego bogeya i aż dwa eagle.

Tak świetnie w kolejnych dniach nie było, ale powodów do popadania w pesymizm też nie dał. Zagrał w kolejnych dniach odpowiednio 67, 71 i 70 uderzeń, kończąc każdą rundę poniżej par. Łączny wynik -14 dał mu dzielone 11 miejsce oraz 5925 euro (i tyle samo punktów rankingowych).

Meronk na osiem turniejów przed wielkim finałem zajmuje 19. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu z dużymi szansami na awans do Top15. A jest to szczególnie ważne, bo na koniec sezonu najlepszych 15 graczy zostanie nagrodzonych przepustkami do European Tour.

Polski golfista od rywalizacji odpoczywać nie będzie. Od 29 sierpnia mierzy się z KPMG Trophy w Belgii. Na polu Millennium Golf zobaczymy też Mateusza Gradeckiego.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFedEx Cup. Finałowa 30 wyłoniona
Następny artykułRory McIlroy po raz drugi wygrał FedEx Cup
avatar
Dziennikarz sportowy związany ze Sport.pl, gdzie pisze o koszykółwce, golfie i innych dyscyplinach. Od lat obserwuje rozwój golfa w Polsce na poziomie amatorskim i zawodowym.