Adrian Meronk trzeci w turnieju Pro Golf Tour

Adrian Meronk
Adrian Meronk

Adrian Meronk zajął dzielone trzecie miejsce w turnieju Open Casa Green Golf 2019 w Maroku w ramach ligi Pro Golf Tour. Mateusz Gradecki tym razem cuta nie przeszedł.

Był to drugi start Meronka w sezonie. W poprzednim turnieju Polak zajął 17. miejsce. Tym razem było zdecydowanie lepiej, choć warunki rozgrywania marokańskich zawodów były delikatnie opisując niesprzyjającej. Z powodu mgieł grę nie raz wstrzymywano. Zawody z trzydniowych rozciągnęły się na cztery dni.

Meronk grał solidnie przez pierwsze dwa dni, a prawdziwe petardy odpalił w finałowej rundzie, gdy zaliczył aż osiem birdie. Przez moment nawet był współliderem, ostatecznie skończył na trzecim miejscu ex aequo z Czechem Janem Cafourkiem. Obaj uzyskali wynik -11. Do zwycięzcy Fina Samiego Välimäkiego stracili trzy uderzenia.

Meronk dzięki miejscu na podium awansował już na 15. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugie miejsce utrzymuje Mateusz Gradecki, który tym razem cuta nie przeszedł. Liga Pro Golf Tour nie jest dla polskich golfistów docelowym miejscem startów, a jedynie przetarciem przed sezonem. Gradecki i Meronk będą przede wszystkim walczyć w Challenge Tour, ale tam sezon zacznie się na początku kwietnia.

W tym tygodniu Polacy będą próbowali się dostać przez eliminacje do turnieju European Tour w Katarze.